Atnaujinta informacinė sistema padės greičiau išsiaiškinti mokyklos nelankančius ir nesimokančius vaikus

Publikuota: 2012 m. balandžio 26 d. ketvirtadienis

Vyriausybė patvirtino naujos redakcijos Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašą, kuris žymiai patobulins savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkymą ir padės greičiau išsiaiškinti nesimokančius vaikus ir nelankymo priežastis.

Nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių informacinę sistema (NEMIS) bus suderinta su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos SODRA, SPIS (Socialinės paramos) informacinėmis sistemomis ir užtikrins, kad duomenys apie socialinės paramos gavėjus, tėvų (globėjų, rūpintojų) darbovietes, kurių vaikai nesimoko ar nelanko mokyklos, būtų teikiami už vaiko teisių apsaugą ir socialinę paramą atsakingiems savivaldybių padaliniams.

Taip pat su NEMIS bus suderinta Privalomojo sveikatos draudimo informacinė sistema SVEIDRA, kuri teikia informaciją apie prisirašymą prie pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei paskutinį apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Daugiau dėmesio nustatant nesimokančius turės skirti savivaldybės. Jos taip pat teiks į NEMIS įtrauktų savivaldybėje gyvenančių, bet nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių sąrašus vaiko teisių apsaugos tarnyboms, socialinės paramos skyriams, seniūnijoms, policijos, sveikatos priežiūros ir kitoms įstaigoms, kurios aiškinsis vaiko faktinę gyvenamąją vietą, nesimokymo, mokyklos nelankymo priežastis.

Dokumente numatyta, kad Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartą per metus teiks informaciją NEMIS apie diplomatų, valstybės institucijų darbuotojų iki 16 metų vaikus, gyvenančius kartu su tėvais užsienio valstybėje.

Numatyta tobulinti gyventojų gyvenamosios vietos deklaracijų formas ir pildymo tvarką, kad tėvai būtų įpareigoti deklaruoti savo nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »