Atnaujintoje priešmokyklinio ugdymo programoje – didesnis dėmesys vaiko socialiniams ir mokymosi įgūdžiams

Publikuota: 2014 m. gegužės 28 d. trečiadienis

Artėjant naujiems mokslo metams, tėvai dažnai teiraujasi, ką turėtų gebėti būsimasis pirmokas. Priešmokyklinio ugdymo specialistai teigia, kad labai svarbūs socialiniai gebėjimai: mokėjimas bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais, susikaupti, būti pakankamai savarankiškam ir atsakingam. Į šių ir pažintinių, kūrybinių gebėjimų ugdymą orientuotas atnaujintos Bendrosios priešmokyklinio ugdymo programos projektas.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės, vaiko pasirengimą pradėti lankyti mokyklą rodo ne tik jo gebėjimas skaityti ar skaičiuoti, kaip dažnai manoma, o pirmiausia socialinė ir emocinė vaiko branda – mokėjimas bendrauti, rasti sprendimą, pasitikėti savimi.

Atnaujintoje programoje ypač daug dėmesio skiriama bendrųjų vaiko gebėjimų ugdymui, tokių kaip savarankiškumo, atsakingumo, mokėjimo elgtis įvairiose situacijose, susitarti, susikaupti. Svarbu, kad vaikas ugdytųsi savitvarkos įgūdžius, žinotų, kaip elgtis gatvėje.
Programoje išskiriami bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais žmonėmis gebėjimai: draugiškumas, noras priklausyti grupei, bendrauti ir bendradarbiauti, geranoriškumas, pagarba draugui ir vyresniajam. Vaikas turėtų žinoti, kaip elgtis su nepažįstamais, gebėtų atsispirti netinkamam kitų elgesiui, ištikus nelaimei - kreiptis pagalbos.
Be to, programoje daug dėmesio skiriama pilietiškumo, kūrybiškumo, verslumo, požiūrio į sveiką gyvenseną ugdymui.

Programoje labiau akcentuojamas individualizuotas ugdymas, atsižvelgiant į kiekvieno vaiko patirtį, išgales, mokymosi poreikius. Didelis dėmesys skiriamas būsimo mokinio pasirengimui mokytis, todėl vaikas priešmokyklinėje grupėje atlieka įvairius darbelius, skatinamas jo domėjimasis knygomis. Vaikui sudaromos galimybės įsitraukti į skaitymo, rašymo, skaičiavimo, pasakojimo gebėjimus ugdančias veiklas.

Rengiant Bendrąją priešmokyklinio ugdymo programą siekta maksimalios dermės tarp ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programų. Ji išbandyta praktikų - priešmokyklinio ugdymo specialistų. Tikimasi, kad atnaujinta programa padės pedagogams, tėvams, ugdymo įstaigoms lanksčiau taikyti ugdymo turinį skirtingų poreikių ir išgalių vaikams.

Vienerių metų trukmės priešmokyklinis ugdymas skirtas 5-6 metų vaikams pasirengti mokyklai. Šiuo metu priešmokyklines grupes lanko daugiau nei 90 procentų šešiamečių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »