Atsinaujinęs Šiaurės miestelio technologijų parkas žada kūrybišką požiūrį

Publikuota: 2011 m. gegužės 24 d. antradienis

Gegužės 26–27 d. Vilniuje įsikūręs Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) atvers duris lankytojams. Čia visuomenei bus suteikiama proga ne tik įvertinti kūrybiškai pasikeitusią Parko aplinką, bet ir sudalyvauti nemokamuose renginiuose – diskusijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Forumo „Kūrybiškumas ir verslo idėjos“ metu daugiausiai dėmesio bus skiriama kūrybiško požiūrio ugdymui ir viešai diskusijai apie tai, kokią naudą valstybei ir ekonomikai gali atnešti lengvesnis, kūrybiškesnis ir mažiau formalus požiūris į jauną verslą.

„Inovacijos versle neįmanomos be kūrybiškumo, o tradicinė biuro aplinka nestimuliuoja. Netgi mūsų technologijų parke vis dar yra daug tradicinių kėdžių, stalų – neįkvepiančių darbo vietų, kurios neskatina kūrybiškumo, – sako ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius. – Tačiau mes supratome, kad metas keistis, nes tik taip galime būti arti jauno kuriančio verslo. Dėl to jau įrengėme sieną idėjoms, ant kurios žmonės gali laisvai rašyti ir piešti, pakabinome pagalves su įkvepiančiais užrašais ant lubų“.

„Siekiant skatinti kūrybiškumą versle, reikia pradėti nuo pokyčių Lietuvos mokslo ir inovacijų politikoje, – sako ketvirtadienį ŠMTP vyksiančios diskusijos moderatorius, inovacijų vadybos ekspertas Linas Eriksonas, – Lietuvos akademinėje bendruomenėje vis dar nesuvokiama kūrybiškumo ir stimuliuojančios aplinkos svarba. Mūsų vaikai mokomi estetikos ir taisyklių, tačiau pats kūrybiškumo bei fantazijos lavinimas pamirštamas“.

Jo teigimu, nereikia stebėtis, kad suaugę žmonės Lietuvoje nemoka atitrūkti nuo įprastos darbinės aplinkos bei konvencinio mąstymo.

„Užsienio šalyse į kūrybiškumą žiūrima kitaip: pavyzdžiui, inovacijomis garsėjančioje Danijoje kūrybinio mąstymo mokoma nuo pat pradinių klasių iki pensinio amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje į kūrybiškumą orientuota mokymo sistema dar tik pradedama formuoti“, – sako L. Eriksonas.

Diskusijos, kurioje kviečiami dalyvauti ŠMTP socialiniai partneriai, akademinės bendruomenės ir technologijų parkų atstovai, inovatyvios jaunos įmonės bei kūrybiškas jaunimas, metu pirmą kartą Lietuvoje bus žaidžiamas simuliacinis žaidimas „Marsmallow Challenge“. ŠMTP atvirų durų metu taip pat bus skaitomi pranešimai aktualiomis temomis.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities verslininkai renkasi inovatyvias ir socialiai atsakingas verslo idėjas

Baigėsi dvejus metus trukęs Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) kartu su partneriais vykdytas projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras". skaityti »

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »