Atsinaujinęs Šiaurės miestelio technologijų parkas žada kūrybišką požiūrį

Publikuota: 2011 m. gegužės 24 d. antradienis

Gegužės 26–27 d. Vilniuje įsikūręs Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) atvers duris lankytojams. Čia visuomenei bus suteikiama proga ne tik įvertinti kūrybiškai pasikeitusią Parko aplinką, bet ir sudalyvauti nemokamuose renginiuose – diskusijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Forumo „Kūrybiškumas ir verslo idėjos“ metu daugiausiai dėmesio bus skiriama kūrybiško požiūrio ugdymui ir viešai diskusijai apie tai, kokią naudą valstybei ir ekonomikai gali atnešti lengvesnis, kūrybiškesnis ir mažiau formalus požiūris į jauną verslą.

„Inovacijos versle neįmanomos be kūrybiškumo, o tradicinė biuro aplinka nestimuliuoja. Netgi mūsų technologijų parke vis dar yra daug tradicinių kėdžių, stalų – neįkvepiančių darbo vietų, kurios neskatina kūrybiškumo, – sako ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius. – Tačiau mes supratome, kad metas keistis, nes tik taip galime būti arti jauno kuriančio verslo. Dėl to jau įrengėme sieną idėjoms, ant kurios žmonės gali laisvai rašyti ir piešti, pakabinome pagalves su įkvepiančiais užrašais ant lubų“.

„Siekiant skatinti kūrybiškumą versle, reikia pradėti nuo pokyčių Lietuvos mokslo ir inovacijų politikoje, – sako ketvirtadienį ŠMTP vyksiančios diskusijos moderatorius, inovacijų vadybos ekspertas Linas Eriksonas, – Lietuvos akademinėje bendruomenėje vis dar nesuvokiama kūrybiškumo ir stimuliuojančios aplinkos svarba. Mūsų vaikai mokomi estetikos ir taisyklių, tačiau pats kūrybiškumo bei fantazijos lavinimas pamirštamas“.

Jo teigimu, nereikia stebėtis, kad suaugę žmonės Lietuvoje nemoka atitrūkti nuo įprastos darbinės aplinkos bei konvencinio mąstymo.

„Užsienio šalyse į kūrybiškumą žiūrima kitaip: pavyzdžiui, inovacijomis garsėjančioje Danijoje kūrybinio mąstymo mokoma nuo pat pradinių klasių iki pensinio amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje į kūrybiškumą orientuota mokymo sistema dar tik pradedama formuoti“, – sako L. Eriksonas.

Diskusijos, kurioje kviečiami dalyvauti ŠMTP socialiniai partneriai, akademinės bendruomenės ir technologijų parkų atstovai, inovatyvios jaunos įmonės bei kūrybiškas jaunimas, metu pirmą kartą Lietuvoje bus žaidžiamas simuliacinis žaidimas „Marsmallow Challenge“. ŠMTP atvirų durų metu taip pat bus skaitomi pranešimai aktualiomis temomis.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities verslininkai renkasi inovatyvias ir socialiai atsakingas verslo idėjas

Baigėsi dvejus metus trukęs Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) kartu su partneriais vykdytas projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras". skaityti »

Populiariausi straipsniai

Ateities vizija – išmanusis daiktų tinklas

Skaitmeninės informacijos srautus didina ir žmogaus noras lengvinti savo kasdieninius darbus tiek buityje, tiek darbinėje aplinkoje. Tokiam žmogaus poreikiui patenkinti yra „įdarbinami“ daiktai – pradedant nuo avalynės, papuošalų, aksesuarų iki įvairių elektroninių prietaisų ir įrenginių. skaityti »

Geresnės kokybės keliams – VGTU mokslininkų išradimas

Provėžos ir duobės Lietuvos keliuose kelia galvos skausmą ne vienam vairuotojui – šią problemą spręsti žada Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, sukūrę analogų Lietuvoje neturintį ilgalaikėms statinėms apkrovoms atsparų asfalto mišinį. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams bus įteiktos vardinės LR prezidentų stipendijos

Rugsėjo 6 d. 13 val. švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė įteiks vardines LR prezidentų stipendijas geriausiems Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams. skaityti »

Jaunuoliai iš Lietuvos užsimojo užauginti augalą Mėnulyje

Ambicingų jaunuolių grupė iš Lietuvos, siekdama ateityje aprūpinti kosmonautus šviežiu maistu, užsimojo įgyvendinti tai, ko dar niekam pasaulyje nėra pavykę, – mažytėje biologinio modulio laboratorijoje užauginti pirmąjį augalą Mėnulyje! skaityti »

Turi žinoti visi studentai: 5 patarimai, kaip mokytis

Prasidėjus naujiems mokslo metams, pats laikas pradėti galvoti ne tik apie tai, kokių linksmybių atneš artimiausia ateitis, bet ir apie tai, ką vertėtų pasiimti iš studijų bei kaip tai padaryti efektyviai. Pristatome 5 patarimus, kaip mokytis, kad sesijos metu netektų patirti nereikalingo streso. skaityti »

Lietuvos teisės instituto mokslininkas – svarbioje tarptautinėje konferencijoje

Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) konsultacinė nuomonė ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) prejudicinis sprendimas gali pasirodyti panašūs, o dauguma jų tikslų suderinami, tačiau yra reikšmingų skirtumų, neleidžiančių juos artimai susieti. skaityti »

Pažangiausios lietuvių technologijos varžosi dėl apdovanojimų

Lietuviai nesnaudžia ir kuria mokslo inovacijomis pagrįstus produktus, kurie neretai yra geriau žinomi globalioje rinkoje nei vietinėje. Lietuvos verslo konfederacijos ir portalo „Delfi“ rengiamuose apdovanojimuose bus išrinkta „Metų technologija 2016“. skaityti »

Kauno gimnazijai – Valdo Adamkaus vardas

Rugsėjo 1 dieną Kauno šv. Pranciškaus gimnazijai iškilmingai suteiktas prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos vardas. Vardo suteikimo ceremonijoje ir pavadinimo lentos atidengime dalyvavo ir pats kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus. skaityti »

Apie IT raštingumą mokyklose: reikia susiimti

Airija, Danija, Izraelis ar Pietų Korėja skaičiuoja, kad apie pusę ekonomikos augimo yra susiję su informacijos technologijomis. Viena to priežasčių – ir IT raštingumas, kurį plėtojant Lietuvai reikia rimtai susiimti, perspėja ekonomistai ir IT rinkos dalyviai. skaityti »

Prezidentė pasveikino mokinius ir mokytojus su Mokslo ir žinių diena

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino visus šalies mokinius ir mokytojus Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – proga. skaityti »