Atsinaujinęs Šiaurės miestelio technologijų parkas žada kūrybišką požiūrį

Publikuota: 2011 m. gegužės 24 d. antradienis

Gegužės 26–27 d. Vilniuje įsikūręs Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) atvers duris lankytojams. Čia visuomenei bus suteikiama proga ne tik įvertinti kūrybiškai pasikeitusią Parko aplinką, bet ir sudalyvauti nemokamuose renginiuose – diskusijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Forumo „Kūrybiškumas ir verslo idėjos“ metu daugiausiai dėmesio bus skiriama kūrybiško požiūrio ugdymui ir viešai diskusijai apie tai, kokią naudą valstybei ir ekonomikai gali atnešti lengvesnis, kūrybiškesnis ir mažiau formalus požiūris į jauną verslą.

„Inovacijos versle neįmanomos be kūrybiškumo, o tradicinė biuro aplinka nestimuliuoja. Netgi mūsų technologijų parke vis dar yra daug tradicinių kėdžių, stalų – neįkvepiančių darbo vietų, kurios neskatina kūrybiškumo, – sako ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius. – Tačiau mes supratome, kad metas keistis, nes tik taip galime būti arti jauno kuriančio verslo. Dėl to jau įrengėme sieną idėjoms, ant kurios žmonės gali laisvai rašyti ir piešti, pakabinome pagalves su įkvepiančiais užrašais ant lubų“.

„Siekiant skatinti kūrybiškumą versle, reikia pradėti nuo pokyčių Lietuvos mokslo ir inovacijų politikoje, – sako ketvirtadienį ŠMTP vyksiančios diskusijos moderatorius, inovacijų vadybos ekspertas Linas Eriksonas, – Lietuvos akademinėje bendruomenėje vis dar nesuvokiama kūrybiškumo ir stimuliuojančios aplinkos svarba. Mūsų vaikai mokomi estetikos ir taisyklių, tačiau pats kūrybiškumo bei fantazijos lavinimas pamirštamas“.

Jo teigimu, nereikia stebėtis, kad suaugę žmonės Lietuvoje nemoka atitrūkti nuo įprastos darbinės aplinkos bei konvencinio mąstymo.

„Užsienio šalyse į kūrybiškumą žiūrima kitaip: pavyzdžiui, inovacijomis garsėjančioje Danijoje kūrybinio mąstymo mokoma nuo pat pradinių klasių iki pensinio amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje į kūrybiškumą orientuota mokymo sistema dar tik pradedama formuoti“, – sako L. Eriksonas.

Diskusijos, kurioje kviečiami dalyvauti ŠMTP socialiniai partneriai, akademinės bendruomenės ir technologijų parkų atstovai, inovatyvios jaunos įmonės bei kūrybiškas jaunimas, metu pirmą kartą Lietuvoje bus žaidžiamas simuliacinis žaidimas „Marsmallow Challenge“. ŠMTP atvirų durų metu taip pat bus skaitomi pranešimai aktualiomis temomis.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities verslininkai renkasi inovatyvias ir socialiai atsakingas verslo idėjas

Baigėsi dvejus metus trukęs Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) kartu su partneriais vykdytas projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras". skaityti »

Populiariausi straipsniai

VU studentui – galimybė stažuotis NASA

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentas Liudvikas Paukštė, grįžęs iš stažuotės Kinijoje, vėl kraunasi lagaminus stažuotei, tik šįkart kitame žemyne. Tris kursus baigęs jaunuolis rugpjūčio pabaigoje pradeda keturių mėnesių stažuotę JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ameso mokslinių tyrimų centre. skaityti »

KTU docentė Lina Užienė: inovacijos – pasaulio pažangos variklis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Vadybos krypties studijų programų vadovė docentė Lina Užienė tapo pirmąja Baltijos regioną atstovaujančia tarptautinio klubo „The New Club of Paris“ nare-ambasadore Baltijos regionui. skaityti »

VDU profesorius Jonas Ruškus: „Švietimas – ne prekė, o žmogaus teisė“

Lietuva vis dar nėra ratifikavusi UNESCO – pasaulinės švietimo ir kultūros organizacijos – Konvencijos prieš diskriminaciją švietime. Nenuostabu, kad Lietuvos švietimą kolonizavo neoliberalioji politika, švietimą pavertus laisvos rinkos ir diskriminacijos objektu. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmasis Lietuvoje rengs kibernetinio saugumo bakalaurus

Šiais metais Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete (VU KHF) pradedami rengti šiuolaikinėje darbo rinkoje ypač paklausūs informacinių technologijų specialistai, turintys specifinių kibernetinės saugos įgūdžių ir kompetencijų. skaityti »

Antrasis priėmimo į universitetus etapas: 10 klausimų, kurie neramina abiturientus

Vos pasirodžius pirmiesiems priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatams, daugelis net pakvietimus studijuoti gavusių jaunuolių susimąstė apie planą „b“ – antrąjį priėmimo etapą. skaityti »

Lietuvos studentai iš Europos universiteto sporto žaidynių parsivežė 14 medalių

Trečiosios Europos universitetų sporto žaidynės, įvykusios liepos 12–25 dienomis Zagrebe ir Rijekoje (Kroatija), Lietuvos studentams sportininkams buvo sėkmingiausios. Lietuvos delegacija iškovojo net 14 medalių: 3 aukso, 4 sidabro ir 7 bronzos. skaityti »

Pagal pakviestųjų studijuoti skaičių VGTU patenka į TOP 3

Šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas sumažėjo net 17 proc. Pakviestųjų studijuoti į Vilniaus Gedimino technikos universitetą skaičius sumažėjo neženkliai – vos 2,7 proc. skaityti »

Politikos mokslai – paklausiausios socialinės krypties studijos Lietuvoje

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto siūloma politikos mokslų bakalauro programa yra paklausiausias abiturientų pasirinkimas tarp socialinės krypties studijų programų Lietuvoje. Tai parodė stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. skaityti »

Frankfurto knygų mugėje įvertinta leidykla „Šviesa“

Tarptautinėje mugėje Lietuvos leidykla „Šviesa“ nominuota už naujos kartos serijos „Atrask“ istorijos vadovėlio komplektą 6 klasei. skaityti »

Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). skaityti »