Atsinaujinęs Šiaurės miestelio technologijų parkas žada kūrybišką požiūrį

Publikuota: 2011 m. gegužės 24 d. antradienis

Gegužės 26–27 d. Vilniuje įsikūręs Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) atvers duris lankytojams. Čia visuomenei bus suteikiama proga ne tik įvertinti kūrybiškai pasikeitusią Parko aplinką, bet ir sudalyvauti nemokamuose renginiuose – diskusijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Forumo „Kūrybiškumas ir verslo idėjos“ metu daugiausiai dėmesio bus skiriama kūrybiško požiūrio ugdymui ir viešai diskusijai apie tai, kokią naudą valstybei ir ekonomikai gali atnešti lengvesnis, kūrybiškesnis ir mažiau formalus požiūris į jauną verslą.

„Inovacijos versle neįmanomos be kūrybiškumo, o tradicinė biuro aplinka nestimuliuoja. Netgi mūsų technologijų parke vis dar yra daug tradicinių kėdžių, stalų – neįkvepiančių darbo vietų, kurios neskatina kūrybiškumo, – sako ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius. – Tačiau mes supratome, kad metas keistis, nes tik taip galime būti arti jauno kuriančio verslo. Dėl to jau įrengėme sieną idėjoms, ant kurios žmonės gali laisvai rašyti ir piešti, pakabinome pagalves su įkvepiančiais užrašais ant lubų“.

„Siekiant skatinti kūrybiškumą versle, reikia pradėti nuo pokyčių Lietuvos mokslo ir inovacijų politikoje, – sako ketvirtadienį ŠMTP vyksiančios diskusijos moderatorius, inovacijų vadybos ekspertas Linas Eriksonas, – Lietuvos akademinėje bendruomenėje vis dar nesuvokiama kūrybiškumo ir stimuliuojančios aplinkos svarba. Mūsų vaikai mokomi estetikos ir taisyklių, tačiau pats kūrybiškumo bei fantazijos lavinimas pamirštamas“.

Jo teigimu, nereikia stebėtis, kad suaugę žmonės Lietuvoje nemoka atitrūkti nuo įprastos darbinės aplinkos bei konvencinio mąstymo.

„Užsienio šalyse į kūrybiškumą žiūrima kitaip: pavyzdžiui, inovacijomis garsėjančioje Danijoje kūrybinio mąstymo mokoma nuo pat pradinių klasių iki pensinio amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje į kūrybiškumą orientuota mokymo sistema dar tik pradedama formuoti“, – sako L. Eriksonas.

Diskusijos, kurioje kviečiami dalyvauti ŠMTP socialiniai partneriai, akademinės bendruomenės ir technologijų parkų atstovai, inovatyvios jaunos įmonės bei kūrybiškas jaunimas, metu pirmą kartą Lietuvoje bus žaidžiamas simuliacinis žaidimas „Marsmallow Challenge“. ŠMTP atvirų durų metu taip pat bus skaitomi pranešimai aktualiomis temomis.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ateities verslininkai renkasi inovatyvias ir socialiai atsakingas verslo idėjas

Baigėsi dvejus metus trukęs Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) kartu su partneriais vykdytas projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras". skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »