Atsiveria daugiau galimybių doktorantų mokslinei veiklai

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 26 d. trečiadienis

Doktorantai turės palankesnes galimybes gauti papildomą finansavimą mokslinei veiklai. Vyriausybė patvirtino patikslintą Valstybės paramos doktorantams tvarką, išplečiančią akademinių išvykų, kurių išlaidos gali būti kompensuojamos, įvairovę.

Doktorantai galės pretenduoti ne vien į valstybės paramą išvykoms į tarptautinius renginius, per kuriuos pristato savo tyrimų rezultatus. Dabar valstybė papildomai rems dalyvavimą tarptautiniuose seminaruose ar doktorantų mokyklose, stažuotes mokslo, studijų ar kitose mokslinius tyrimus atliekančiose įstaigose. Šios išvykos ypač svarbios pirmųjų ir antrųjų metų doktorantams, kurie dar tik rengia publikuoti ir tarptautiniuose renginiuose pristatyti savo tyrimų rezultatus.

Vyriausybės patvirtintoje tvarkoje numatyta, kad doktorantai prašymus skirti stipendijas galės teikti du kartus per metus nustatytais terminais: nuo spalio 15 d. iki lapkričio 15 d. ir nuo balandžio 15 d. iki gegužės 15 d. Anksčiau pateikti prašymą jie galėjo tik vieną kartą per metus. Šis patikslinimas įvestas siekiant geriau suplanuoti skiriamą paramą doktorantams.

Valstybės paramos doktorantams tvarka patikslinta siekiant efektyviau panaudoti skiriamas lėšas, sudaryti palankesnes sąlygas norintiems gauti paramą doktorantams.

Be įprastos doktorantūros stipendijos, doktorantai, aktyviai vykdantys mokslinius tyrimus ar kuriantys, viešai pristatantys meno kūrinius, papildomą paramą gali gauti nuo 2011 metų, kada buvo patvirtinta Valstybės paramos doktorantams tvarka. Doktorantai gali gauti ne didesnę kaip 8 bazinių socialinių išmokų dydžio per mėnesį stipendiją už akademinius pasiekimus. Vieną kartą per metus gali pretenduoti į ne didesnę kaip 30 bazinių socialinių išmokų dydžio paramą. Paramą doktorantams administruoja Lietuvos mokslo taryba.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Valstybės parama skatina Lietuvos mokslo konkurencingumą tarptautinėje erdvėje

Dalyvauti didžiausioje Europos mokslinių tyrimų programoje, 7–oje bendrojoje programoje (7BP), ir pakliūti į tarptautinius projektus, kurie generuojami stipriausių Europoje mokslininkų, yra didelis iššūkis ne vienam Lietuvos universitetui ar mokslo institutui. Todėl valstybė kasm... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pokyčiai VU rektoriaus komandoje – studijų prorektoriaus pareigas eis doc. dr. Valdas Jaskūnas

Naujus mokslo metus Vilniaus universitete (VU) pasitinka atsinaujinusi rektoriaus komanda: nuo rugsėjo 1 d. studijų prorektoriaus pareigas vietoj filosofijos docentės dr. Nijolės Radavičienės eis indologijos docentas dr. Valdas Jaskūnas, iki šiol vadovavęs VU Orientalistikos centrui. skaityti »

MRU prasidėjo tarptautinė studentų savaitė

Rugpjūčio 29–rugsėjo 4 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyksta tradicinė įvadinė tarptautinių studentų savaitė, kurios metu studentai susipažįsta su universitetu, dalyvauja susitikimuose su administracija, susipažįsta su Lietuva. skaityti »

LEU vaikų darželio „Mažųjų akademija“ laukia vaikų

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto dėstytojai subrandino ir įgyvendino idėją – vaikų darželis „Mažųjų akademija“ jau laukia vaikų. skaityti »

Lietuvos pedagogai semiasi žinių skaitmeniniuose mokymuose

Artėjant rugsėjo pirmajai Lietuvos pedagogai jau pradėjo ruoštis naujiesiems mokslo metams. Labiausiai motyvuoti šalies mokytojai susirinko į Kauną, kur startavo skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“. skaityti »

KTU tapo vasaros universitetu kinų moksleiviams

Keturi kinų moksleiviai iš Šenženio miesto Kinijoje dvi savaites šią vasarą praleido Kauno technologijos universitete (KTU) – mokėsi fizikos ir anglų kalbos, kūrė svajonių namus kompiuterine 3D programa, mokėsi šokio ir piešimo. skaityti »

Vilniaus universitetas gerina sąlygas žmonėms su negalia

Vilniaus universitetas (VU) skirs dar daugiau dėmesio negalią turinčių žmonių poreikių užtikrinimui. Siekiama, kad visuose VU padaliniuose galėtų studijuoti ir dirbti asmenys su negalia. skaityti »

Kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes ugdymo procese?

Įtraukus mobilųjį telefoną į ugdymo procesą, jis ugdytiniams neatrodys toks trokštamas kaip uždraustas vaisius. skaityti »

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Kaip pagal moksleivio amžių parinkti telefoną, planšetę ar kompiuterį?

Išmaniojo įrenginio pasirinkimas prieš mokslo metus kelia nemažai klausimų ir moksleiviams, ir jų tėvams. Kas ir kokioje situacijoje pravers labiau – telefonas, planšetė ar kompiuteris? skaityti »

Vilniaus licėjaus mokinys Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kazanėje pelnė bronzos medalį

28-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje, rugpjūčio 12–19 dienomis vykusioje Kazanėje (Rusija), Vilniaus licėjaus vienuoliktokas Jonas Pukšta pelnė bronzos medalį. skaityti »