Auga užsienio studentų skaičius Klaipėdos universitete

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija.

Šį (rudens) semestrą pagal įvairias mainų ir tarptautines programas bei gavę valstybines stipendijas Klaipėdos universitete studijuoja 69 studentai iš užsienio šalių. Uostamiesčio universitetą renkasi studentai ne tik iš Europos šalių (Italija, Kroatija, Latvija, Ispanija, Portugalija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas), bet ir iš Azerbaidžano, Rusijos, Turkijos, Etiopijos ir Irano: „Vienas iš mūsų privalumų yra tas, kad galime dėstyti kitų šalių institucijoms nežinoma arba mažai žinoma rusų kalba, kas ir yra patrauklu atvykusiems iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano“, – teigė tarptautinių studijų koordinatorė Ernesta Prūsaitė.

Pasak E. Prūsaitės, užsieniečius į Klaipėdos universitetą vilioja kvalifikuoti specialistai, kurie paskaitas dėsto anglų ir rusų kalbomis. Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis: Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto prof. habil. dr. Sergej Olenin (kviečiamas skaityti paskaitų ir į įvairius Europos ir JAV universitetus), vienas jauniausių profesorių Lietuvoje dr. Darius Daunys, prof. dr. Artūras Razinkovas–Baziukas, Oksfordo universitete stažavusis ir JAV Pietų Karolinos Spartanburgo universitete dirbusi profesorė Elvyra Acienė, jūrų kapitonas prof. Vytautas Paulauskas, žymus istorikas prof. Vygantas Vareikis ir daugelis kitų kvalifikuotų dėstytojų.

Pasak Klaipėdos universitete studijuojančių užsieniečių, studijų kokybė viršijo jų lūkesčius. Choreografiją Klaipėdos universitete studijuojanti Natalija Patsuskova sako: „Būdama čia aš galiu parodyti savo kūrybinį išradingumą ir vaizduotę, o tai yra labai svarbu studijuojant choreografiją. Čia aš taip pat jaučiuosi visiems reikalinga: universitetui, fakultetui, kolegoms ir dėstytojams. Aš jaučiu malonumą dirbdama su dėstytojais, kurie yra savo srities profesionalai, o savo sukaupta patirtimi jie noriai dalinasi su manimi.“

Nuo 2010 metų pastebima ryški užsienio studentų skaičiaus dinamika Klaipėdos universitete. Universitetas tikslingai dirba siekdamas pritraukti dar daugiau studentų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš atokesnių valstybių. „Skirtingai nuo tolimųjų šalių (Kazachstano, Azerbaidžano ar kt.), Lietuvos kaimynams pristatyti nebereikia: šiemet į valstybės finansuojamas trečiosios pakopos doktorantūros studijas įstojo doktorantas iš Latvijos.  Į svečią šalį vykstančio studento tėvai žino, kad jų vaikas yra šalyje, kurią jie puikiai žino ir kad baigęs studijas studentas įgis europinio išsilavinimo lygio diplomą,“ – sakė E. Prūsaitė.

Studentai Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją. Tarptautinių studijų skyrius nuolat dalyvauja užsienyje vykstančiose studijų parodose, kuriose pristato Klaipėdos universitetą. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »