Auga užsienio studentų skaičius Klaipėdos universitete

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija.

Šį (rudens) semestrą pagal įvairias mainų ir tarptautines programas bei gavę valstybines stipendijas Klaipėdos universitete studijuoja 69 studentai iš užsienio šalių. Uostamiesčio universitetą renkasi studentai ne tik iš Europos šalių (Italija, Kroatija, Latvija, Ispanija, Portugalija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas), bet ir iš Azerbaidžano, Rusijos, Turkijos, Etiopijos ir Irano: „Vienas iš mūsų privalumų yra tas, kad galime dėstyti kitų šalių institucijoms nežinoma arba mažai žinoma rusų kalba, kas ir yra patrauklu atvykusiems iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano“, – teigė tarptautinių studijų koordinatorė Ernesta Prūsaitė.

Pasak E. Prūsaitės, užsieniečius į Klaipėdos universitetą vilioja kvalifikuoti specialistai, kurie paskaitas dėsto anglų ir rusų kalbomis. Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis: Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto prof. habil. dr. Sergej Olenin (kviečiamas skaityti paskaitų ir į įvairius Europos ir JAV universitetus), vienas jauniausių profesorių Lietuvoje dr. Darius Daunys, prof. dr. Artūras Razinkovas–Baziukas, Oksfordo universitete stažavusis ir JAV Pietų Karolinos Spartanburgo universitete dirbusi profesorė Elvyra Acienė, jūrų kapitonas prof. Vytautas Paulauskas, žymus istorikas prof. Vygantas Vareikis ir daugelis kitų kvalifikuotų dėstytojų.

Pasak Klaipėdos universitete studijuojančių užsieniečių, studijų kokybė viršijo jų lūkesčius. Choreografiją Klaipėdos universitete studijuojanti Natalija Patsuskova sako: „Būdama čia aš galiu parodyti savo kūrybinį išradingumą ir vaizduotę, o tai yra labai svarbu studijuojant choreografiją. Čia aš taip pat jaučiuosi visiems reikalinga: universitetui, fakultetui, kolegoms ir dėstytojams. Aš jaučiu malonumą dirbdama su dėstytojais, kurie yra savo srities profesionalai, o savo sukaupta patirtimi jie noriai dalinasi su manimi.“

Nuo 2010 metų pastebima ryški užsienio studentų skaičiaus dinamika Klaipėdos universitete. Universitetas tikslingai dirba siekdamas pritraukti dar daugiau studentų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš atokesnių valstybių. „Skirtingai nuo tolimųjų šalių (Kazachstano, Azerbaidžano ar kt.), Lietuvos kaimynams pristatyti nebereikia: šiemet į valstybės finansuojamas trečiosios pakopos doktorantūros studijas įstojo doktorantas iš Latvijos.  Į svečią šalį vykstančio studento tėvai žino, kad jų vaikas yra šalyje, kurią jie puikiai žino ir kad baigęs studijas studentas įgis europinio išsilavinimo lygio diplomą,“ – sakė E. Prūsaitė.

Studentai Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją. Tarptautinių studijų skyrius nuolat dalyvauja užsienyje vykstančiose studijų parodose, kuriose pristato Klaipėdos universitetą. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »