Auga užsienio studentų skaičius Klaipėdos universitete

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija.

Šį (rudens) semestrą pagal įvairias mainų ir tarptautines programas bei gavę valstybines stipendijas Klaipėdos universitete studijuoja 69 studentai iš užsienio šalių. Uostamiesčio universitetą renkasi studentai ne tik iš Europos šalių (Italija, Kroatija, Latvija, Ispanija, Portugalija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas), bet ir iš Azerbaidžano, Rusijos, Turkijos, Etiopijos ir Irano: „Vienas iš mūsų privalumų yra tas, kad galime dėstyti kitų šalių institucijoms nežinoma arba mažai žinoma rusų kalba, kas ir yra patrauklu atvykusiems iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano“, – teigė tarptautinių studijų koordinatorė Ernesta Prūsaitė.

Pasak E. Prūsaitės, užsieniečius į Klaipėdos universitetą vilioja kvalifikuoti specialistai, kurie paskaitas dėsto anglų ir rusų kalbomis. Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis: Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto prof. habil. dr. Sergej Olenin (kviečiamas skaityti paskaitų ir į įvairius Europos ir JAV universitetus), vienas jauniausių profesorių Lietuvoje dr. Darius Daunys, prof. dr. Artūras Razinkovas–Baziukas, Oksfordo universitete stažavusis ir JAV Pietų Karolinos Spartanburgo universitete dirbusi profesorė Elvyra Acienė, jūrų kapitonas prof. Vytautas Paulauskas, žymus istorikas prof. Vygantas Vareikis ir daugelis kitų kvalifikuotų dėstytojų.

Pasak Klaipėdos universitete studijuojančių užsieniečių, studijų kokybė viršijo jų lūkesčius. Choreografiją Klaipėdos universitete studijuojanti Natalija Patsuskova sako: „Būdama čia aš galiu parodyti savo kūrybinį išradingumą ir vaizduotę, o tai yra labai svarbu studijuojant choreografiją. Čia aš taip pat jaučiuosi visiems reikalinga: universitetui, fakultetui, kolegoms ir dėstytojams. Aš jaučiu malonumą dirbdama su dėstytojais, kurie yra savo srities profesionalai, o savo sukaupta patirtimi jie noriai dalinasi su manimi.“

Nuo 2010 metų pastebima ryški užsienio studentų skaičiaus dinamika Klaipėdos universitete. Universitetas tikslingai dirba siekdamas pritraukti dar daugiau studentų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš atokesnių valstybių. „Skirtingai nuo tolimųjų šalių (Kazachstano, Azerbaidžano ar kt.), Lietuvos kaimynams pristatyti nebereikia: šiemet į valstybės finansuojamas trečiosios pakopos doktorantūros studijas įstojo doktorantas iš Latvijos.  Į svečią šalį vykstančio studento tėvai žino, kad jų vaikas yra šalyje, kurią jie puikiai žino ir kad baigęs studijas studentas įgis europinio išsilavinimo lygio diplomą,“ – sakė E. Prūsaitė.

Studentai Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją. Tarptautinių studijų skyrius nuolat dalyvauja užsienyje vykstančiose studijų parodose, kuriose pristato Klaipėdos universitetą. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »