Auga užsienio studentų skaičius Klaipėdos universitete

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija.

Šį (rudens) semestrą pagal įvairias mainų ir tarptautines programas bei gavę valstybines stipendijas Klaipėdos universitete studijuoja 69 studentai iš užsienio šalių. Uostamiesčio universitetą renkasi studentai ne tik iš Europos šalių (Italija, Kroatija, Latvija, Ispanija, Portugalija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas), bet ir iš Azerbaidžano, Rusijos, Turkijos, Etiopijos ir Irano: „Vienas iš mūsų privalumų yra tas, kad galime dėstyti kitų šalių institucijoms nežinoma arba mažai žinoma rusų kalba, kas ir yra patrauklu atvykusiems iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano“, – teigė tarptautinių studijų koordinatorė Ernesta Prūsaitė.

Pasak E. Prūsaitės, užsieniečius į Klaipėdos universitetą vilioja kvalifikuoti specialistai, kurie paskaitas dėsto anglų ir rusų kalbomis. Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis: Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto prof. habil. dr. Sergej Olenin (kviečiamas skaityti paskaitų ir į įvairius Europos ir JAV universitetus), vienas jauniausių profesorių Lietuvoje dr. Darius Daunys, prof. dr. Artūras Razinkovas–Baziukas, Oksfordo universitete stažavusis ir JAV Pietų Karolinos Spartanburgo universitete dirbusi profesorė Elvyra Acienė, jūrų kapitonas prof. Vytautas Paulauskas, žymus istorikas prof. Vygantas Vareikis ir daugelis kitų kvalifikuotų dėstytojų.

Pasak Klaipėdos universitete studijuojančių užsieniečių, studijų kokybė viršijo jų lūkesčius. Choreografiją Klaipėdos universitete studijuojanti Natalija Patsuskova sako: „Būdama čia aš galiu parodyti savo kūrybinį išradingumą ir vaizduotę, o tai yra labai svarbu studijuojant choreografiją. Čia aš taip pat jaučiuosi visiems reikalinga: universitetui, fakultetui, kolegoms ir dėstytojams. Aš jaučiu malonumą dirbdama su dėstytojais, kurie yra savo srities profesionalai, o savo sukaupta patirtimi jie noriai dalinasi su manimi.“

Nuo 2010 metų pastebima ryški užsienio studentų skaičiaus dinamika Klaipėdos universitete. Universitetas tikslingai dirba siekdamas pritraukti dar daugiau studentų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš atokesnių valstybių. „Skirtingai nuo tolimųjų šalių (Kazachstano, Azerbaidžano ar kt.), Lietuvos kaimynams pristatyti nebereikia: šiemet į valstybės finansuojamas trečiosios pakopos doktorantūros studijas įstojo doktorantas iš Latvijos.  Į svečią šalį vykstančio studento tėvai žino, kad jų vaikas yra šalyje, kurią jie puikiai žino ir kad baigęs studijas studentas įgis europinio išsilavinimo lygio diplomą,“ – sakė E. Prūsaitė.

Studentai Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją. Tarptautinių studijų skyrius nuolat dalyvauja užsienyje vykstančiose studijų parodose, kuriose pristato Klaipėdos universitetą. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »