Auga užsienio studentų skaičius Klaipėdos universitete

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija.

Šį (rudens) semestrą pagal įvairias mainų ir tarptautines programas bei gavę valstybines stipendijas Klaipėdos universitete studijuoja 69 studentai iš užsienio šalių. Uostamiesčio universitetą renkasi studentai ne tik iš Europos šalių (Italija, Kroatija, Latvija, Ispanija, Portugalija, Vokietija, Lenkija, Čekija, Liuksemburgas), bet ir iš Azerbaidžano, Rusijos, Turkijos, Etiopijos ir Irano: „Vienas iš mūsų privalumų yra tas, kad galime dėstyti kitų šalių institucijoms nežinoma arba mažai žinoma rusų kalba, kas ir yra patrauklu atvykusiems iš Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano“, – teigė tarptautinių studijų koordinatorė Ernesta Prūsaitė.

Pasak E. Prūsaitės, užsieniečius į Klaipėdos universitetą vilioja kvalifikuoti specialistai, kurie paskaitas dėsto anglų ir rusų kalbomis. Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis: Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto prof. habil. dr. Sergej Olenin (kviečiamas skaityti paskaitų ir į įvairius Europos ir JAV universitetus), vienas jauniausių profesorių Lietuvoje dr. Darius Daunys, prof. dr. Artūras Razinkovas–Baziukas, Oksfordo universitete stažavusis ir JAV Pietų Karolinos Spartanburgo universitete dirbusi profesorė Elvyra Acienė, jūrų kapitonas prof. Vytautas Paulauskas, žymus istorikas prof. Vygantas Vareikis ir daugelis kitų kvalifikuotų dėstytojų.

Pasak Klaipėdos universitete studijuojančių užsieniečių, studijų kokybė viršijo jų lūkesčius. Choreografiją Klaipėdos universitete studijuojanti Natalija Patsuskova sako: „Būdama čia aš galiu parodyti savo kūrybinį išradingumą ir vaizduotę, o tai yra labai svarbu studijuojant choreografiją. Čia aš taip pat jaučiuosi visiems reikalinga: universitetui, fakultetui, kolegoms ir dėstytojams. Aš jaučiu malonumą dirbdama su dėstytojais, kurie yra savo srities profesionalai, o savo sukaupta patirtimi jie noriai dalinasi su manimi.“

Nuo 2010 metų pastebima ryški užsienio studentų skaičiaus dinamika Klaipėdos universitete. Universitetas tikslingai dirba siekdamas pritraukti dar daugiau studentų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš atokesnių valstybių. „Skirtingai nuo tolimųjų šalių (Kazachstano, Azerbaidžano ar kt.), Lietuvos kaimynams pristatyti nebereikia: šiemet į valstybės finansuojamas trečiosios pakopos doktorantūros studijas įstojo doktorantas iš Latvijos.  Į svečią šalį vykstančio studento tėvai žino, kad jų vaikas yra šalyje, kurią jie puikiai žino ir kad baigęs studijas studentas įgis europinio išsilavinimo lygio diplomą,“ – sakė E. Prūsaitė.

Studentai Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją. Tarptautinių studijų skyrius nuolat dalyvauja užsienyje vykstančiose studijų parodose, kuriose pristato Klaipėdos universitetą. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »