Balandį jaunimui rengiami verslumo mokymai

Publikuota: 2012 m. kovo 27 d. antradienis

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) buria jaunimo komandą, kuri mokysis sėkmingo verslo kūrimo pagrindų. Šiuo metu yra suformuota daugiau kaip pusšimčio jaunų žmonių grupė.  Studentai pateiks savo verslo idėjas konkursui „Verslo taurė“, bus išrinktos penkios geriausios idėjos, o konkurso laimėtojams bus suteikiama proga stažuotis užsienyje.

„Šie mokymai – projekto „START“ dalis. Tai unikali galimybė paskatinti studentų verslumą, jaunimui įgyti verslumo gebėjimų, atveriamos perspektyvos pritaikyti savo žinias steigiant verslą. Studijas baigę studentai ne visada gali surasti jų specialybę atitinkantį darbą, todėl jauniems žmonėms verta mąstyti apie savo verslo kūrimą, taip realizuoti savo idėjas ir tuo pačiu pagerinti verslo aplinką. Turėdami praktinių žinių, studentai galės lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje, patys tapti darbdaviais. Kvalifikuota „START“ komanda padės žengti pirmuosius žingsnius, suteiks trūkstamos informacijos, kaip ir nuo ko pradėti kuriant savo verslą ar rengiant verslo planą“ , - apie projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Verslą norintys kurti studentai Klaipėdoje jau rinkosi į pirmą susitikimą. Jie iš arčiau susipažino su KMTP veikla, išklausė sėkmingą verslą pradėjusių verslininkų istorijas. Su jaunimu verslo pradžios pagrindais dalijosi UAB „Petaura“, UAB „Atostogų parkas“ atstovai, apie galimybes plėtoti verslą pasakojo kavinės „Bohema“ įkūrėjai, pranešimus skaitė įvairių verslo ir jaunimo organizacijų atstovai. Balandį studentai rinksis į pirmuosius bendruosius mokymus - pirmiausia jaunimas išklausys teorinės paskaitas, vėliau šias žinias pritaikys praktiškai.

Statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų svajoja įkurti nuosavą verslą, tačiau dirbančiųjų privačiame sektoriuje skaičius nėra didelis. Viena pagrindinių to priežasčių – verslumo kompetencijų visuomenėje trūkumas. „Dėl šios priežasties būtina skatinti studentų verslumą, nes studentai -  aktyviausia ir didžiausią potencialą turinti  visuomenės dalis“ , - teigė R. Stubrienė.

Galimybė realizuoti savo verslo idėjas domisi itin gausus uostamiesčio jaunimo būrys. Projekte pakviesti dalyvauti Klaipėdos universiteto studentai, studijuojantys gamybos, mechanikos, informatikos, elektros, jūrų inžinerijų disciplinas, biologiją, ekologiją, aplinkotyrą, gamtinę geografiją. Prie „START“ komandos gali prisijungti ir daugiau jaunimo.  Konkurso „Verslo taurė“ laimėtojai sulauks pagalbos įgyvendinant savo verslo idėją, turės galimybę pusę metų stažuotis Suomijoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klaipėdoje tęsiasi verslumo mokymai jaunimui

Nuo šios savaitės Klaipėdos jaunimas įsitraukia į naują verslumo mokymų ciklą. Mokymus apie ryšių su klientais ir finansų vadybą ves profesorius Markku Virtanen ir docentas Jorma Pohtola. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »