Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Publikuota: 2015 m. spalio 2 d. penktadienis

Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. Šiais klausimais diskutuojama keliose mokslinėse specialistų grupėse. Taip pat kalbama ir apie Eurazijos integraciją, migraciją Baltarusijoje ir regione.

Į Kauną suvažiavo apie 450 mokslininkų iš 22 valstybių – JAV, Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Moldovos ir kitų šalių. Kongreso metu jie aptarinėja savo tyrimų, susijusių su Baltarusija, rezultatus.

Mokslininkų dėmesio centre – ne tik Baltarusija, bet ir visas Vidurio ir rytų Europos regionas. Platus problemų spektras ekonomikos, politikos, tarptautinių santykių, istorijos, lingvistikos, kultūros srityse nagrinėjamas tris dienas.

Atskirose sekcijose nagrinėjami įvairūs klausimai, pradedant ekonomikos ir baigiant Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorija. Itin aktualios temos bus tyrinėjamos pirmojoje sekcijoje, skirtoje tarptautiniams santykiams, regiono saugumui ir užsienio politikai: nauja saugumo aplinka Baltarusijoje, šiuolaikinio hibridinio karo iššūkiai.

Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras, Torūnės universiteto (Lenkija) prof. Waldemaras Rezmeris papasakos apie problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinės Baltarusijos ginkluotosios pajėgos. Filosofas, VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas, profesorius Gintautas Mažeikis palies aktualią informacinio karo ir propagandos temą.

Tarp daugybės dėmesio vertų renginių – šiandien 17 val. Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės al. 96) vyksianti diskusija „Baltarusija – Lietuvos kaimynė“. Baltarusijos politinę ir ekonominę padėtį, vystymąsi ir santykius su kaimynais aptars politologas Andrej Kazakievič, filosofas Vladzimiras Mackievičius ir istorikas Aliehas Dziarnovičius. Renginį ves VDU istorikas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius. Diskusija vyks rusų kalba.

Kitose sekcijose mokslininkai kalbės apie filosofiją, psichologiją, šiuolaikinę Baltarusijos kultūrą ir daugybę kitų temų.

Itin pasiteisino ir jau tradicine tapusios atskiros sekcijos, skirtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijai, darbas. Joje susirinks daug istorikų, kurie, kaip visada, įsijungs į produktyvias ir akademiškas diskusijas. Kitos sekcijos bus skirtos ekonomikos plėtrai, Naujųjų ir Naujausiųjų laikų istorijai, literatūrai, kultūrai, kalbai, religijai ir intelektualinei tradicijai Baltarusijoje.

Kongreso metu taip pat bus įteiktas apdovanojimas už geriausią mokslinę publikaciją trijose srityse – istorijos, socialiniuose-politiniuose ir humanitariniuose moksluose. Pretendentų sąrašas jau paskelbtas.

Renginį organizuoja politinių tyrimų institutas „Politinė sfera“, Vytauto Didžiojo universiteto Česlovo Milošo centras, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »