Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Publikuota: 2015 m. spalio 2 d. penktadienis

Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. Šiais klausimais diskutuojama keliose mokslinėse specialistų grupėse. Taip pat kalbama ir apie Eurazijos integraciją, migraciją Baltarusijoje ir regione.

Į Kauną suvažiavo apie 450 mokslininkų iš 22 valstybių – JAV, Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Moldovos ir kitų šalių. Kongreso metu jie aptarinėja savo tyrimų, susijusių su Baltarusija, rezultatus.

Mokslininkų dėmesio centre – ne tik Baltarusija, bet ir visas Vidurio ir rytų Europos regionas. Platus problemų spektras ekonomikos, politikos, tarptautinių santykių, istorijos, lingvistikos, kultūros srityse nagrinėjamas tris dienas.

Atskirose sekcijose nagrinėjami įvairūs klausimai, pradedant ekonomikos ir baigiant Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorija. Itin aktualios temos bus tyrinėjamos pirmojoje sekcijoje, skirtoje tarptautiniams santykiams, regiono saugumui ir užsienio politikai: nauja saugumo aplinka Baltarusijoje, šiuolaikinio hibridinio karo iššūkiai.

Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras, Torūnės universiteto (Lenkija) prof. Waldemaras Rezmeris papasakos apie problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinės Baltarusijos ginkluotosios pajėgos. Filosofas, VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas, profesorius Gintautas Mažeikis palies aktualią informacinio karo ir propagandos temą.

Tarp daugybės dėmesio vertų renginių – šiandien 17 val. Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės al. 96) vyksianti diskusija „Baltarusija – Lietuvos kaimynė“. Baltarusijos politinę ir ekonominę padėtį, vystymąsi ir santykius su kaimynais aptars politologas Andrej Kazakievič, filosofas Vladzimiras Mackievičius ir istorikas Aliehas Dziarnovičius. Renginį ves VDU istorikas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius. Diskusija vyks rusų kalba.

Kitose sekcijose mokslininkai kalbės apie filosofiją, psichologiją, šiuolaikinę Baltarusijos kultūrą ir daugybę kitų temų.

Itin pasiteisino ir jau tradicine tapusios atskiros sekcijos, skirtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijai, darbas. Joje susirinks daug istorikų, kurie, kaip visada, įsijungs į produktyvias ir akademiškas diskusijas. Kitos sekcijos bus skirtos ekonomikos plėtrai, Naujųjų ir Naujausiųjų laikų istorijai, literatūrai, kultūrai, kalbai, religijai ir intelektualinei tradicijai Baltarusijoje.

Kongreso metu taip pat bus įteiktas apdovanojimas už geriausią mokslinę publikaciją trijose srityse – istorijos, socialiniuose-politiniuose ir humanitariniuose moksluose. Pretendentų sąrašas jau paskelbtas.

Renginį organizuoja politinių tyrimų institutas „Politinė sfera“, Vytauto Didžiojo universiteto Česlovo Milošo centras, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuvos nacionalinei bibliotekai įteikta unikali knyga

Kęstutis Skrebys Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai padovanojo neseniai pasirodžiusį unikalų leidinį „Švento Jono ložė „Memphis“ Klaipėdos mieste, 1776–1926“. skaityti »

Informacijos amžiuje knygos vis dar aktualios

Knygų, kurios skelbiasi teikiančios psichologijos žinias, gausoje eiliniam skaitytojui susigaudyti sudėtinga. Kaip atsirinkti tai, ko reikia? skaityti »

VU profesorei – atsakingos pareigos Europos kardiologų draugijoje

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, VU Medicinos fakulteto profesorė Jelena Čelutkienė tapo Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos nare. skaityti »

Jaunieji mokslininkai prestižiniame sintetinės biologijos konkurse iškovojo auksą

Vilniaus universiteto studentų komanda Bostone vykusiame prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition) iškovojo auksą ir buvo nominuoti tarp penkių geriausių projektų medicinoje. skaityti »

Geriausiems už mokslą mokantiems studentams – papildomos lėšos studijų kainos kompensavimui

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »

VU teisininkės straipsnis paskelbtas prestižiniame žurnale

Naujausiame žurnalo „JCMS: Journal of Common Market Studies“ numeryje paskelbtas Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros dėstytojos ir Lietuvos teisės instituto mokslininkės dr. Agnės Limantės straipsnis. skaityti »

Nuolatinė tėvų ir mokytojų komunikacija – būdas užtikrinti mokinių pažangą

Vaikų nusižengimai, nederamas elgesys pamokų metu, prasti mokymosi rezultatai – šios problemos dažnai įvardijamos kaip menko moksleivių tėvų ir mokytojų bendradarbiavimo pasekmė. skaityti »

VU studentai JAV gins prestižinio sintetinės biologijos konkurso auksą

Vilniaus universiteto studentų komanda šiandien Bostone prasidedančiame prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition) pristatys savo sukurtą žarnyno bakterijų programavimo metodą. skaityti »

KTU dekanu tapsiantis Ainius Lašas: svarbiausios – investicijos į žmones ir jų įgūdžius

Prestižiniuose Jungtinės Karalystės, Japonijos, JAV universitetuose dirbęs dr. Ainius Lašas sukauptas žinias ir patirtį pritaikys Lietuvoje. skaityti »

Lietuvos universiteto ir Italijos verslo partnerystės inovatoriški rezultatai bus laukiami ligoninėse

Medicinos inovacijos - visada siekiamos ir laukiamos, o sėkmingų projektų rezultatai – džiaugsmas tiek gydytojams, tiek pacientams. skaityti »