Baltarusiją tyrinėjantys mokslininkai – apie regiono saugumą

Publikuota: 2015 m. spalio 2 d. penktadienis

Spalio 2-4 dienomis Kaune vyksta penktasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas – vienas didžiausių akademinių ir ekspertinių renginių, kuris šiemet skirtas itin aktualiai regiono saugumo temai, tarp jų ir įvykiams Ukrainoje, įtampai tarp Rusijos ir Vakarų. Šiais klausimais diskutuojama keliose mokslinėse specialistų grupėse. Taip pat kalbama ir apie Eurazijos integraciją, migraciją Baltarusijoje ir regione.

Į Kauną suvažiavo apie 450 mokslininkų iš 22 valstybių – JAV, Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Moldovos ir kitų šalių. Kongreso metu jie aptarinėja savo tyrimų, susijusių su Baltarusija, rezultatus.

Mokslininkų dėmesio centre – ne tik Baltarusija, bet ir visas Vidurio ir rytų Europos regionas. Platus problemų spektras ekonomikos, politikos, tarptautinių santykių, istorijos, lingvistikos, kultūros srityse nagrinėjamas tris dienas.

Atskirose sekcijose nagrinėjami įvairūs klausimai, pradedant ekonomikos ir baigiant Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorija. Itin aktualios temos bus tyrinėjamos pirmojoje sekcijoje, skirtoje tarptautiniams santykiams, regiono saugumui ir užsienio politikai: nauja saugumo aplinka Baltarusijoje, šiuolaikinio hibridinio karo iššūkiai.

Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaras, Torūnės universiteto (Lenkija) prof. Waldemaras Rezmeris papasakos apie problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinės Baltarusijos ginkluotosios pajėgos. Filosofas, VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas, profesorius Gintautas Mažeikis palies aktualią informacinio karo ir propagandos temą.

Tarp daugybės dėmesio vertų renginių – šiandien 17 val. Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės al. 96) vyksianti diskusija „Baltarusija – Lietuvos kaimynė“. Baltarusijos politinę ir ekonominę padėtį, vystymąsi ir santykius su kaimynais aptars politologas Andrej Kazakievič, filosofas Vladzimiras Mackievičius ir istorikas Aliehas Dziarnovičius. Renginį ves VDU istorikas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius. Diskusija vyks rusų kalba.

Kitose sekcijose mokslininkai kalbės apie filosofiją, psichologiją, šiuolaikinę Baltarusijos kultūrą ir daugybę kitų temų.

Itin pasiteisino ir jau tradicine tapusios atskiros sekcijos, skirtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijai, darbas. Joje susirinks daug istorikų, kurie, kaip visada, įsijungs į produktyvias ir akademiškas diskusijas. Kitos sekcijos bus skirtos ekonomikos plėtrai, Naujųjų ir Naujausiųjų laikų istorijai, literatūrai, kultūrai, kalbai, religijai ir intelektualinei tradicijai Baltarusijoje.

Kongreso metu taip pat bus įteiktas apdovanojimas už geriausią mokslinę publikaciją trijose srityse – istorijos, socialiniuose-politiniuose ir humanitariniuose moksluose. Pretendentų sąrašas jau paskelbtas.

Renginį organizuoja politinių tyrimų institutas „Politinė sfera“, Vytauto Didžiojo universiteto Česlovo Milošo centras, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »