Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba

Publikuota: 2015 m. birželio 11 d. ketvirtadienis

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba. Per šį renginį, kuris atviras visiems berlyniečiams ir miesto svečiams, vyks tradiciniai užsienio kalbų kursai, o šių metų programoje pirmą kartą bus ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau ir suteikta galimybė jos truputį pramokti.

Su lietuvių kalba supažindins, apie jos istoriją ir išskirtinumą papasakos šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Christiane Schiller.

Lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vyksiančioje „Ilgoje mokslų naktyje“ inicijuoja universiteto Lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Christiane Schiller. Centrą remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, jis buvo įsteigtas 2014 m. Čia studijuojantys ne tik lanko lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau gali prisidėti ir prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje.  

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys. Jame dalyvauja universitetai, kitos aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos. Jo tikslas – visuomenei pristatyti akademinių institucijų darbą, mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis.

Kas susidomėjo ir tuo metu bus Berlyne, – lietuvių kalbos pamokos birželio 13 d. prasidės 21 val. Humboldtų universitete (Unter den Linden nr. 6, D- 10117, vakarinis pastatas, 1.OG. 2095 auditorija). 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »