Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba

Publikuota: 2015 m. birželio 11 d. ketvirtadienis

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba. Per šį renginį, kuris atviras visiems berlyniečiams ir miesto svečiams, vyks tradiciniai užsienio kalbų kursai, o šių metų programoje pirmą kartą bus ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau ir suteikta galimybė jos truputį pramokti.

Su lietuvių kalba supažindins, apie jos istoriją ir išskirtinumą papasakos šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Christiane Schiller.

Lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vyksiančioje „Ilgoje mokslų naktyje“ inicijuoja universiteto Lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Christiane Schiller. Centrą remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, jis buvo įsteigtas 2014 m. Čia studijuojantys ne tik lanko lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau gali prisidėti ir prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje.  

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys. Jame dalyvauja universitetai, kitos aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos. Jo tikslas – visuomenei pristatyti akademinių institucijų darbą, mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis.

Kas susidomėjo ir tuo metu bus Berlyne, – lietuvių kalbos pamokos birželio 13 d. prasidės 21 val. Humboldtų universitete (Unter den Linden nr. 6, D- 10117, vakarinis pastatas, 1.OG. 2095 auditorija). 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »