Berlyno gyventojai turės progą susipažinti su lietuvių kalba

Publikuota: 2015 m. birželio 11 d. ketvirtadienis

Birželio 13 d. Humboldtų universitete Berlyne rengiama tradicinė „Ilgoji mokslų naktis“, kurios metu bus pristatoma ir lietuvių kalba. Per šį renginį, kuris atviras visiems berlyniečiams ir miesto svečiams, vyks tradiciniai užsienio kalbų kursai, o šių metų programoje pirmą kartą bus ne tik pristatyta lietuvių kalba, tačiau ir suteikta galimybė jos truputį pramokti.

Su lietuvių kalba supažindins, apie jos istoriją ir išskirtinumą papasakos šeštadieninės Berlyno lietuvių mokyklėlės mokytoja Jurgita Kuolaitė bei vizituojanti Berlyno Humboldtų universiteto lietuvių kalbos profesorė habil. dr. Christiane Schiller.

Lietuvių kalbos pamokas Humboldtų universitete vyksiančioje „Ilgoje mokslų naktyje“ inicijuoja universiteto Lituanistikos studijų centras, kuriam vadovauja naujoji Vokietijos baltistų susivienijimo pirmininkė habil. dr. Christiane Schiller. Centrą remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, jis buvo įsteigtas 2014 m. Čia studijuojantys ne tik lanko lietuvių kalbos ir vertimų kursus, tačiau gali prisidėti ir prie Mažosios Lietuvos enciklopedijos vertimo, kuris vokiečių kalba turėtų būti pristatytas 2017 m. vyksiančioje Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje.  

„Ilgoji mokslų naktis“ – tai kasmetinis Berlyno renginys. Jame dalyvauja universitetai, kitos aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institucijos. Jo tikslas – visuomenei pristatyti akademinių institucijų darbą, mokslinius tyrimus ir jų rezultatus. Berlyno miesto gyventojai ir jo svečiai turi išskirtinę progą aplankyti laboratorijas, dalyvauti paskaitose ir seminaruose, susipažinti su įvairiomis kalbomis.

Kas susidomėjo ir tuo metu bus Berlyne, – lietuvių kalbos pamokos birželio 13 d. prasidės 21 val. Humboldtų universitete (Unter den Linden nr. 6, D- 10117, vakarinis pastatas, 1.OG. 2095 auditorija). 

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »