Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamas savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

„Tikslinis studijų finansavimas pedagoginėms studijoms skiriamas siekiant, kad būtų tikslingai rengiami tokių specialybių mokytojai, kurių trūksta Lietuvos mokykloms. Valstybė finansuos studijas konkrečių dalykų pedagogams, kurių realų ir pagrįstą poreikį deklaruos savivaldybės“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į universitetus ir kolegijas kviesdama teikti paraiškas tiksliniam studijų finansavimui iki kovo 21 d. Tikslines studijų vietas galės gauti aukštosios mokyklos, pasirašiusios ketinimų bendradarbiauti protokolus su savivaldybėmis, deklaravusiomis konkrečių dalykų pedagogų poreikį. Tikslinę studijų vietą gavęs būsimasis pedagogas įsipareigos po studijų trejus metus atidirbti, o savivaldybė – jį įdarbinti pagal įgytą specialybę.

Tikslinis finansavimas leidžia rengti specialistus, kurių reikia darbo vietoms. Tikslines vietas gali gauti ne tik pirmakursiai, studijas baigsiantys po ketverių metų, bet ir būsimieji absolventai – jeigu konkretaus specialisto mokyklai reikia jau artimiausiu metu.

Bendras finansavimas pedagoginėms studijoms išlieka stabilus, dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų kaip ir anksčiau bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą. Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Realus tikslinių vietų skaičius priklausys nuo aukštųjų mokyklų aktyvumo ir savivaldybių deklaruoto pedagogų poreikio.

„Taip pat kviečiame visas savivaldybes pasinaudoti kai kurių savivaldybių jau naudojama gerąja patirtimi ir pritraukti jaunuolius po studijų grįžti dirbti į gimtąsias vietas skiriant būsimiems reikalingų kvalifikacijų specialistams stipendijas“, – pabrėžia viceministras R. Zuoza.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »