Būsimų pedagogų studijoms – tikslinis finansavimas

Publikuota: 2016 m. vasario 26 d. penktadienis

Siekiant užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir reikalingų specialistų rengimą, būsimųjų pedagogų studijoms šiemet skiriamas tikslinis finansavimas. Tikslinės vietos pedagoginėms studijoms bus skiriamas savivaldybėms konkrečiai pagrindus mokytojų poreikį šalies mokyklose.

„Tikslinis studijų finansavimas pedagoginėms studijoms skiriamas siekiant, kad būtų tikslingai rengiami tokių specialybių mokytojai, kurių trūksta Lietuvos mokykloms. Valstybė finansuos studijas konkrečių dalykų pedagogams, kurių realų ir pagrįstą poreikį deklaruos savivaldybės“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į universitetus ir kolegijas kviesdama teikti paraiškas tiksliniam studijų finansavimui iki kovo 21 d. Tikslines studijų vietas galės gauti aukštosios mokyklos, pasirašiusios ketinimų bendradarbiauti protokolus su savivaldybėmis, deklaravusiomis konkrečių dalykų pedagogų poreikį. Tikslinę studijų vietą gavęs būsimasis pedagogas įsipareigos po studijų trejus metus atidirbti, o savivaldybė – jį įdarbinti pagal įgytą specialybę.

Tikslinis finansavimas leidžia rengti specialistus, kurių reikia darbo vietoms. Tikslines vietas gali gauti ne tik pirmakursiai, studijas baigsiantys po ketverių metų, bet ir būsimieji absolventai – jeigu konkretaus specialisto mokyklai reikia jau artimiausiu metu.

Bendras finansavimas pedagoginėms studijoms išlieka stabilus, dalis 2016 m. priėmimui numatomų lėšų kaip ir anksčiau bus skiriama per studijų krepšelius, kita dalis – per tikslinį studijų finansavimą. Iš pedagoginėms studijoms preliminariai numatomų 320 vietų apie 120 vietų planuojama skirti tiksliniu būdu. Realus tikslinių vietų skaičius priklausys nuo aukštųjų mokyklų aktyvumo ir savivaldybių deklaruoto pedagogų poreikio.

„Taip pat kviečiame visas savivaldybes pasinaudoti kai kurių savivaldybių jau naudojama gerąja patirtimi ir pritraukti jaunuolius po studijų grįžti dirbti į gimtąsias vietas skiriant būsimiems reikalingų kvalifikacijų specialistams stipendijas“, – pabrėžia viceministras R. Zuoza.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »