Darželiams – parama, tėvams - pagalba, vaikams – kokybiškas ugdymas

Publikuota: 2013 m. sausio 14 d. pirmadienis

Vaikų darželiai ir visos ikimokyklinio ugdymo programas teikiančios įstaigos kviečiamos pretenduoti į ES struktūrinių fondų paramą kuriant palankesnes sąlygas vaikams ir šeimoms, siūlant įvairesnes programas, paslaugas ir darbo laiką, pertvarkant organizavimą grupėse. Paraiškos priimamos iki vasario 28 d.

Konkurso paraiškų vertinimo komisija atrinks ne mažiau kaip 25 modelius, jiems įgyvendinti numatyta skirti 1 mln. Lt.

„Bus atrinkti kūrybiškiausi ir vertingiausi ikimokyklinio ugdymo organizavimo modeliai, atitinkantys vaikų ugdymosi poreikius, sudarantys palankesnes sąlygas šeimai derinti tėvystės bei darbo pareigas, ir finansuojamas jų įgyvendinimas. Darželiai gali siūlyti lankstesnį ir tėvams patogesnį darbo laiką, pavyzdžiui, organizuoti kelių valandų per dieną, kelių dienų per savaitę, savaitgalio, popietines grupes, įvairių specialistų vienu metu įgyvendinamas ikimokyklinio ugdymo programas specialiųjų poreikių turintiems vaikams, siūlyti įvairesnes ikimokyklinio ugdymo programas, kitas paslaugas“, - sako Ikimokyklinio ir pradinio skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.

Konkursą organizuoja Švietimo aprūpinimo centras vykdydamas ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Projekto partneriai yra visos 60 šalies savivaldybių.
Tikimasi, kad šis konkursas prisidės prie ikimokyklinio ugdymo padėties gerinimo Lietuvoje, kad kiekvienas vaikas turėtų galimybę gauti kokybišką ugdymą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »