Daugiau nei 100 įmonių ir verslo atstovų padės studentams pradėti karjerą

Publikuota: 2013 m. kovo 18 d. pirmadienis

Kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidės pirmasis Lietuvoje „Karjeros festivalis“, kuris taps platforma jaunimui užmegzti kontaktus su verslo atstovais, rasti praktikos arba darbo vietą. Renginyje, truksiančiame 2 mėnesius, planuoja apsilankyti per 3 tūkst. studentų. Daugiau nei 100 įmonių bei verslo atstovų sieks supažindinti jaunimą su darbo rinka, mokys ieškoti darbo ir padės dalyviams pradėti savo karjerą jau renginio metu.

 „Dalyvaudamas panašaus tipo renginiuose aš visada matydavau degančias studentų akis, susidomėjimą ir dėl šios priežasties manau, kad tai tikrai yra galimybė užmegzti pirmuosius kontaktus, o paskui viskas rieda savaime. Savo kolektyve esame turėję ne vieną praktikantą ir jie sėkmingai darydavo karjerą“, – teigė SEB banko prezidento patarėjas, „Karjeros festivalio“ pranešėjas Gitanas Nausėda.

Verslo sektoriaus bei studentų bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė: „Verslo sektorius yra suinteresuotas turėti gerus, jaunus, motyvuotus darbuotojus ir kuo daugiau bus aktyvių bei žingeidžių, išsilavinusių ir plačiai mąstančių žmonių, tuo verslui bus geriau. Visų įmonių pagrindinis resursas, kuris varo verslą į priekį, yra žmogiškieji ištekliai. Mes mokome studentus tam, kad savo pasirinktame kelyje jie būtų naudingi visuomenei, valstybei. Būtų laimingi savo gyvenime“.

Tai pirmasis toks „Karjeros festivalis“ Lietuvoje, kuris nuo tradicinių „Karjeros dienų“ bei „mugių“ skiriasi ne tik pavadinimu, bet ir koncepcija bei požiūriu į renginį. „Karjeros festivalio“ idėją ir renginį lydintį šūkį „Nustebink mamą – dirbk pagal specialybę“ pasiūlė Kūrybinių industrijų trečio kurso studentai, kuriems šis renginys tapo dalimi studijų. Studentai įtraukiami į visą renginio organizavimo procesą ir už įgyvendintą projektą jiems bus skirti akademiniai įvertimai.

Kovo mėnesį renginys bus pasiskirstys į dvi intensyvias savaites. Pirmąją savaitę vyks atviros paskaitos ir pranešimus skaitys: AB „Kauno grūdai“ komercijos direktorius Darius Samuolis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, UAB „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai ir kitos įkvepiančios asmenybės. Antrąją savaitę bendradarbiaujant su darbo paieškos kompanijomis, studentams bus vedami simuliaciniai darbo pokalbiai, mokymai, kaip parašyti kokybišką CV, bus vedamos teisingo elgesio pirmajame savo darbo pokalbyje pamokos. Visą balandį studentai lankysis įmonėse, stebės gamybos procesus ir bus supažindinami su verslo bendrovių veikimo principais iš vidaus.

Daugiau informacijos apie VGTU „Karjeros festivalį“ rasite Integracijos ir karjeros direkcijos tinklalapyje adresu: http://www.karjera.vgtu.lt/vgtu-karjeros-festivalis-2013/

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »