Daugiau nei 100 įmonių ir verslo atstovų padės studentams pradėti karjerą

Publikuota: 2013 m. kovo 18 d. pirmadienis

Kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidės pirmasis Lietuvoje „Karjeros festivalis“, kuris taps platforma jaunimui užmegzti kontaktus su verslo atstovais, rasti praktikos arba darbo vietą. Renginyje, truksiančiame 2 mėnesius, planuoja apsilankyti per 3 tūkst. studentų. Daugiau nei 100 įmonių bei verslo atstovų sieks supažindinti jaunimą su darbo rinka, mokys ieškoti darbo ir padės dalyviams pradėti savo karjerą jau renginio metu.

 „Dalyvaudamas panašaus tipo renginiuose aš visada matydavau degančias studentų akis, susidomėjimą ir dėl šios priežasties manau, kad tai tikrai yra galimybė užmegzti pirmuosius kontaktus, o paskui viskas rieda savaime. Savo kolektyve esame turėję ne vieną praktikantą ir jie sėkmingai darydavo karjerą“, – teigė SEB banko prezidento patarėjas, „Karjeros festivalio“ pranešėjas Gitanas Nausėda.

Verslo sektoriaus bei studentų bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė: „Verslo sektorius yra suinteresuotas turėti gerus, jaunus, motyvuotus darbuotojus ir kuo daugiau bus aktyvių bei žingeidžių, išsilavinusių ir plačiai mąstančių žmonių, tuo verslui bus geriau. Visų įmonių pagrindinis resursas, kuris varo verslą į priekį, yra žmogiškieji ištekliai. Mes mokome studentus tam, kad savo pasirinktame kelyje jie būtų naudingi visuomenei, valstybei. Būtų laimingi savo gyvenime“.

Tai pirmasis toks „Karjeros festivalis“ Lietuvoje, kuris nuo tradicinių „Karjeros dienų“ bei „mugių“ skiriasi ne tik pavadinimu, bet ir koncepcija bei požiūriu į renginį. „Karjeros festivalio“ idėją ir renginį lydintį šūkį „Nustebink mamą – dirbk pagal specialybę“ pasiūlė Kūrybinių industrijų trečio kurso studentai, kuriems šis renginys tapo dalimi studijų. Studentai įtraukiami į visą renginio organizavimo procesą ir už įgyvendintą projektą jiems bus skirti akademiniai įvertimai.

Kovo mėnesį renginys bus pasiskirstys į dvi intensyvias savaites. Pirmąją savaitę vyks atviros paskaitos ir pranešimus skaitys: AB „Kauno grūdai“ komercijos direktorius Darius Samuolis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, UAB „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai ir kitos įkvepiančios asmenybės. Antrąją savaitę bendradarbiaujant su darbo paieškos kompanijomis, studentams bus vedami simuliaciniai darbo pokalbiai, mokymai, kaip parašyti kokybišką CV, bus vedamos teisingo elgesio pirmajame savo darbo pokalbyje pamokos. Visą balandį studentai lankysis įmonėse, stebės gamybos procesus ir bus supažindinami su verslo bendrovių veikimo principais iš vidaus.

Daugiau informacijos apie VGTU „Karjeros festivalį“ rasite Integracijos ir karjeros direkcijos tinklalapyje adresu: http://www.karjera.vgtu.lt/vgtu-karjeros-festivalis-2013/

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »