Daugiau nei 100 įmonių ir verslo atstovų padės studentams pradėti karjerą

Publikuota: 2013 m. kovo 18 d. pirmadienis

Kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidės pirmasis Lietuvoje „Karjeros festivalis“, kuris taps platforma jaunimui užmegzti kontaktus su verslo atstovais, rasti praktikos arba darbo vietą. Renginyje, truksiančiame 2 mėnesius, planuoja apsilankyti per 3 tūkst. studentų. Daugiau nei 100 įmonių bei verslo atstovų sieks supažindinti jaunimą su darbo rinka, mokys ieškoti darbo ir padės dalyviams pradėti savo karjerą jau renginio metu.

 „Dalyvaudamas panašaus tipo renginiuose aš visada matydavau degančias studentų akis, susidomėjimą ir dėl šios priežasties manau, kad tai tikrai yra galimybė užmegzti pirmuosius kontaktus, o paskui viskas rieda savaime. Savo kolektyve esame turėję ne vieną praktikantą ir jie sėkmingai darydavo karjerą“, – teigė SEB banko prezidento patarėjas, „Karjeros festivalio“ pranešėjas Gitanas Nausėda.

Verslo sektoriaus bei studentų bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė: „Verslo sektorius yra suinteresuotas turėti gerus, jaunus, motyvuotus darbuotojus ir kuo daugiau bus aktyvių bei žingeidžių, išsilavinusių ir plačiai mąstančių žmonių, tuo verslui bus geriau. Visų įmonių pagrindinis resursas, kuris varo verslą į priekį, yra žmogiškieji ištekliai. Mes mokome studentus tam, kad savo pasirinktame kelyje jie būtų naudingi visuomenei, valstybei. Būtų laimingi savo gyvenime“.

Tai pirmasis toks „Karjeros festivalis“ Lietuvoje, kuris nuo tradicinių „Karjeros dienų“ bei „mugių“ skiriasi ne tik pavadinimu, bet ir koncepcija bei požiūriu į renginį. „Karjeros festivalio“ idėją ir renginį lydintį šūkį „Nustebink mamą – dirbk pagal specialybę“ pasiūlė Kūrybinių industrijų trečio kurso studentai, kuriems šis renginys tapo dalimi studijų. Studentai įtraukiami į visą renginio organizavimo procesą ir už įgyvendintą projektą jiems bus skirti akademiniai įvertimai.

Kovo mėnesį renginys bus pasiskirstys į dvi intensyvias savaites. Pirmąją savaitę vyks atviros paskaitos ir pranešimus skaitys: AB „Kauno grūdai“ komercijos direktorius Darius Samuolis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, UAB „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai ir kitos įkvepiančios asmenybės. Antrąją savaitę bendradarbiaujant su darbo paieškos kompanijomis, studentams bus vedami simuliaciniai darbo pokalbiai, mokymai, kaip parašyti kokybišką CV, bus vedamos teisingo elgesio pirmajame savo darbo pokalbyje pamokos. Visą balandį studentai lankysis įmonėse, stebės gamybos procesus ir bus supažindinami su verslo bendrovių veikimo principais iš vidaus.

Daugiau informacijos apie VGTU „Karjeros festivalį“ rasite Integracijos ir karjeros direkcijos tinklalapyje adresu: http://www.karjera.vgtu.lt/vgtu-karjeros-festivalis-2013/

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »