Daugiau nei 100 įmonių ir verslo atstovų padės studentams pradėti karjerą

Publikuota: 2013 m. kovo 18 d. pirmadienis

Kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasidės pirmasis Lietuvoje „Karjeros festivalis“, kuris taps platforma jaunimui užmegzti kontaktus su verslo atstovais, rasti praktikos arba darbo vietą. Renginyje, truksiančiame 2 mėnesius, planuoja apsilankyti per 3 tūkst. studentų. Daugiau nei 100 įmonių bei verslo atstovų sieks supažindinti jaunimą su darbo rinka, mokys ieškoti darbo ir padės dalyviams pradėti savo karjerą jau renginio metu.

 „Dalyvaudamas panašaus tipo renginiuose aš visada matydavau degančias studentų akis, susidomėjimą ir dėl šios priežasties manau, kad tai tikrai yra galimybė užmegzti pirmuosius kontaktus, o paskui viskas rieda savaime. Savo kolektyve esame turėję ne vieną praktikantą ir jie sėkmingai darydavo karjerą“, – teigė SEB banko prezidento patarėjas, „Karjeros festivalio“ pranešėjas Gitanas Nausėda.

Verslo sektoriaus bei studentų bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Vilma Navikienė: „Verslo sektorius yra suinteresuotas turėti gerus, jaunus, motyvuotus darbuotojus ir kuo daugiau bus aktyvių bei žingeidžių, išsilavinusių ir plačiai mąstančių žmonių, tuo verslui bus geriau. Visų įmonių pagrindinis resursas, kuris varo verslą į priekį, yra žmogiškieji ištekliai. Mes mokome studentus tam, kad savo pasirinktame kelyje jie būtų naudingi visuomenei, valstybei. Būtų laimingi savo gyvenime“.

Tai pirmasis toks „Karjeros festivalis“ Lietuvoje, kuris nuo tradicinių „Karjeros dienų“ bei „mugių“ skiriasi ne tik pavadinimu, bet ir koncepcija bei požiūriu į renginį. „Karjeros festivalio“ idėją ir renginį lydintį šūkį „Nustebink mamą – dirbk pagal specialybę“ pasiūlė Kūrybinių industrijų trečio kurso studentai, kuriems šis renginys tapo dalimi studijų. Studentai įtraukiami į visą renginio organizavimo procesą ir už įgyvendintą projektą jiems bus skirti akademiniai įvertimai.

Kovo mėnesį renginys bus pasiskirstys į dvi intensyvias savaites. Pirmąją savaitę vyks atviros paskaitos ir pranešimus skaitys: AB „Kauno grūdai“ komercijos direktorius Darius Samuolis, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, UAB „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai ir kitos įkvepiančios asmenybės. Antrąją savaitę bendradarbiaujant su darbo paieškos kompanijomis, studentams bus vedami simuliaciniai darbo pokalbiai, mokymai, kaip parašyti kokybišką CV, bus vedamos teisingo elgesio pirmajame savo darbo pokalbyje pamokos. Visą balandį studentai lankysis įmonėse, stebės gamybos procesus ir bus supažindinami su verslo bendrovių veikimo principais iš vidaus.

Daugiau informacijos apie VGTU „Karjeros festivalį“ rasite Integracijos ir karjeros direkcijos tinklalapyje adresu: http://www.karjera.vgtu.lt/vgtu-karjeros-festivalis-2013/

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Panaudojant ES lėšas didinamas doktorantų skaičius

Doktorantūros studijoms 2014–2020 m. skiriama 22,4 mln. eurų iš ES struktūrinių fondų. skaityti »

Mokslininkai: politika turi remtis mokslu pagrįstais sprendimais

Lietuvos mokslo taryba per 5 metus finansavo 213 mokslinių tyrimų, pagal kuriuos valdžios institucijoms parengtos rekomendacijos, susistemintos žinios, susijusios su visuomenei aktualiomis problemomis bei galimais jų sprendimo būdais. skaityti »

LEU pradeda leisti jaunųjų mokslininkų darbus – „Mažąją mokslinę seriją“

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidykla pradėjo leisti geriausių socialinių, fizinių, biomedicinos ir humanitarinių mokslų sričių bakalaurų ir magistrų mokslines studijas – „Mažąją mokslinę seriją“. skaityti »

Ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvauja Pasaulio švietimo forume

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sausio 18–20 d. lankosi Londone. Ji dalyvaus Pasaulio švietimo forume ir Britų švietimo ir mokymo technologijų parodoje (BETT), taip pat susitiks su Didžiosios Britanijos lituanistinių mokyklų ir lietuvių bendruomenės atstovais. skaityti »

Lietuva išmaniųjų mokytojų skaičiumi lenkia kaimynes

26 Lietuvos mokytojai pateko tarp 4 tūkst. visame pasaulyje, kuriems „Microsoft“ suteikė mokytojų novatorių-ekspertų vardą. Šiuo skaičiumi Lietuvos pedagogai lenkia kolegas Baltijos šalyse ir tokias valstybes, kaip Šveicarija ar Japonija. skaityti »

Studentų metų lyderiu išrinktas VGTU atstovas

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) skelbė labiausiai nusipelniusių studentų apdovanojimus. skaityti »

Universitetų klasterio planuose – bendros studijų programos ir lietuviškas „Erasmus“

Pirmaisiais tarp Vytauto Didžiojo, Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetų pasirašyto memorandumo rezultatais studentai ir mokslininkai galės pasinaudoti jau 2016–2017 mokslo metais. skaityti »

Pristatytas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas atnaujintas Nacionalinio mokslo centro Vilniuje projektas. Palyginti su praėjusiu susitikimu, vykusiu lapkritį, smarkiai pasistūmėta į priekį. skaityti »

Pratęsta bendradarbiavimo sutartis tarp LEU ir Vilniaus akademinės sielovados centro

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), atstovaujamas rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, ir Vilniaus akademinės sielovados centras, atstovaujamas vadovo kun. Povilo Narijausko, pratęsė bendradarbiavimo sutartį. skaityti »

KTU – pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla, inicijavusi dalinimąsi automobiliu

Keturias savaites trukusi akcija „KTU veža namo“ – pirmasis oficialus visame pasaulyje populiaraus keliavimo būdo dalinantis automobiliu (angl. Carpooling) atvejis Lietuvos aukštųjų mokyklų istorijoje skaityti »