Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Švietimo darbuotojams skirta programos eTwinning platforma jungia daugiau kaip 300 000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. Ši sistema leidžia vykdyti bendrus projektus, dalintis informacija bei vesti interaktyvias pamokas interneto pagalba sujungiant klases iš kelių Europos šalių. Pavyzdžiui, Kauno lopšelio – darželio Rokučio mokiniai, vykdydami projektą „A Year with the Birds“, kartu su dar 165 partneriais iš Lietuvos ir Europos šventė 300-ąsiais K. Donelaičio gimimo metines, susipažino su įvairiausiomis paukščių rūšimis ir mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Šiuo metu eTwinning platformoje užsiregistravusios daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

Užsiregistruojančių mokyklų skaičius kasmet didėja, tačiau aktyviais vartotojais (tokiais, kurie sistemoje atlieka kokius nors veiksmus po registracijos) tampa apie 40 procentų prisijungusiųjų. Apie pusė iš aktyvių naudotojų yra įvykdę po vieną projektą, o kitą pusė – du ir daugiau. Daugiausiai projektų 2007–2013 metais buvo vykdyta Kauno regione – 470 (23,6 % visų vykdytų Lietuvoje), Vilniuje 284 (14,3 %) ir Šiauliuose – 279 (14 %).

Projektuose dažniausiai dalyvauja daugiau nei dvi Europos šalys, o didžiojoje dalyje projektų, kuriuose dalyvavo vartotojai iš Lietuvos, tarp partnerių buvo Lenkija (47 %), Rumunija (38 %), Turkija (36 %), Italija (30 %) ir Ispanija (26 %).

Švietimo mainų paramos fondo, kuris administruoja projektą eTwinning Lietuvoje, projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė džiaugėsi didėjančiomis galimybėmis Lietuvos švietimo įstaigoms. „Šiuolaikinės technologijos ir tokios platformos suteikia galimybes mokytojams visiškai kitaip pateikti dėstomą medžiagą ir įtraukti savo mokinius. Pasakoti apie senovės Romą iš knygų yra viena, tačiau turėti bendrą pamoką su klase tuo pačiu metu esančia Romoje, kurioje mokiniai gali papasakoti kaip viskas atrodo dabar ir pasidalinti savo istorija, yra visai kas kita. Tokių pamokų metu ne tik gilinamos žinios, bet ir skatinimas tarpkultūrinis bendravimas, tolerancija, lavinamos kalbos ir kompiuterinis raštingumas“.

Programos eTwinning platformoje vykdomi projektai – labai įvairūs. Didžioji jų dalis turi nuo 2 iki 6 skirtingų temų (integruotų arba suskirstytų į atskiras pamokas), tačiau dažniausiai pasitaikančios – užsienio kalbos (68 % projektų), informatika (45 %), dailė (44 %), geografija (30 %) ir kultūros istorija (30 %).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus vadovų klubo vizitas Nacionalinėje bibliotekoje

Lapkričio 16 d. vykusios Vilniaus III-iojo vadovų klubo dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, susipažino su jos veikla, erdvėmis ir galimomis bendradarbiavimo perspektyvomis. skaityti »

VGTU studentai – pasaulio programavimo čempionate

Lapkričio mėnesį devyni Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto studentai buvo išvykę į Minską atstovauti universitetui Studentų pasaulio programavimo čempionato ACM ICPC ketvirtfinalyje. skaityti »

Mokymai mokslininkams ir tyrėjams „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“

Lapkričio 16 d. 14 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkus ir tyrėjus kviečiame dalyvauti bibliotekos organizuojamuose mokymuose „Mokslininkų socialiniai tinklai. Autorių identifikavimo įrankiai“. skaityti »

Specialiųjų poreikių vaikams naujas galimybes atveria šiuolaikinės technologijos

Daugiau nei 3600 – tiek specialių poreikių vaikų Lietuvoje šiandien mokosi jiems skirtuose ugdymo centruose ir mokyklose. skaityti »

„VU vasaros iššūkis“ pateko tarp inovatyviausių Europos akademinio sporto projektų

Projektas „VU vasaros iššūkis“, pakvietęs Vilniaus universiteto bendruomenę šią vasarą praleisti fiziškai aktyviai, pateko tarp trijų geriausių Europos akademinio sporto iniciatyvų. skaityti »

PROFADIENYJE 2016 - SMK komandos triumfas

Šių metų lapkričio 10 d. “Europos namuose” įvyko nacionalinė Lietuvos kolegijų studentų verslumo diena– PROFADIENIS. skaityti »

Jungtinėse Tautose kalbėjęs VU profesorius: sveikatos apsauga nesibaigia ligų gydymu

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius ir Jungtinių Tautų (JT) specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras viešėjo Niujorke, kur pristatė kasmetinę ataskaitą JT Generalinei Asamblėjai. skaityti »

Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumo siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas. skaityti »

VGTU docentė pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą

Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) Verslo technologijų katedros docentė dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė buvo apdovanota prestižiniu André Jordan apdovanojimu už straipsnį apie sprendimų priėmimą nekilnojamojo turto sektoriuje. skaityti »

Modernus dėstytojas ne tik moko, bet ir mokosi iš Z kartos

Iš Z kartos reikėtų mokytis ne tik greitos reakcijos, bet ir virtualaus bendravimo, tad ir turime galvoti, kaip tokius elementus integruoti į studijų procesą. skaityti »