Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Švietimo darbuotojams skirta programos eTwinning platforma jungia daugiau kaip 300 000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. Ši sistema leidžia vykdyti bendrus projektus, dalintis informacija bei vesti interaktyvias pamokas interneto pagalba sujungiant klases iš kelių Europos šalių. Pavyzdžiui, Kauno lopšelio – darželio Rokučio mokiniai, vykdydami projektą „A Year with the Birds“, kartu su dar 165 partneriais iš Lietuvos ir Europos šventė 300-ąsiais K. Donelaičio gimimo metines, susipažino su įvairiausiomis paukščių rūšimis ir mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Šiuo metu eTwinning platformoje užsiregistravusios daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

Užsiregistruojančių mokyklų skaičius kasmet didėja, tačiau aktyviais vartotojais (tokiais, kurie sistemoje atlieka kokius nors veiksmus po registracijos) tampa apie 40 procentų prisijungusiųjų. Apie pusė iš aktyvių naudotojų yra įvykdę po vieną projektą, o kitą pusė – du ir daugiau. Daugiausiai projektų 2007–2013 metais buvo vykdyta Kauno regione – 470 (23,6 % visų vykdytų Lietuvoje), Vilniuje 284 (14,3 %) ir Šiauliuose – 279 (14 %).

Projektuose dažniausiai dalyvauja daugiau nei dvi Europos šalys, o didžiojoje dalyje projektų, kuriuose dalyvavo vartotojai iš Lietuvos, tarp partnerių buvo Lenkija (47 %), Rumunija (38 %), Turkija (36 %), Italija (30 %) ir Ispanija (26 %).

Švietimo mainų paramos fondo, kuris administruoja projektą eTwinning Lietuvoje, projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė džiaugėsi didėjančiomis galimybėmis Lietuvos švietimo įstaigoms. „Šiuolaikinės technologijos ir tokios platformos suteikia galimybes mokytojams visiškai kitaip pateikti dėstomą medžiagą ir įtraukti savo mokinius. Pasakoti apie senovės Romą iš knygų yra viena, tačiau turėti bendrą pamoką su klase tuo pačiu metu esančia Romoje, kurioje mokiniai gali papasakoti kaip viskas atrodo dabar ir pasidalinti savo istorija, yra visai kas kita. Tokių pamokų metu ne tik gilinamos žinios, bet ir skatinimas tarpkultūrinis bendravimas, tolerancija, lavinamos kalbos ir kompiuterinis raštingumas“.

Programos eTwinning platformoje vykdomi projektai – labai įvairūs. Didžioji jų dalis turi nuo 2 iki 6 skirtingų temų (integruotų arba suskirstytų į atskiras pamokas), tačiau dažniausiai pasitaikančios – užsienio kalbos (68 % projektų), informatika (45 %), dailė (44 %), geografija (30 %) ir kultūros istorija (30 %).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »