Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Švietimo darbuotojams skirta programos eTwinning platforma jungia daugiau kaip 300 000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. Ši sistema leidžia vykdyti bendrus projektus, dalintis informacija bei vesti interaktyvias pamokas interneto pagalba sujungiant klases iš kelių Europos šalių. Pavyzdžiui, Kauno lopšelio – darželio Rokučio mokiniai, vykdydami projektą „A Year with the Birds“, kartu su dar 165 partneriais iš Lietuvos ir Europos šventė 300-ąsiais K. Donelaičio gimimo metines, susipažino su įvairiausiomis paukščių rūšimis ir mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Šiuo metu eTwinning platformoje užsiregistravusios daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

Užsiregistruojančių mokyklų skaičius kasmet didėja, tačiau aktyviais vartotojais (tokiais, kurie sistemoje atlieka kokius nors veiksmus po registracijos) tampa apie 40 procentų prisijungusiųjų. Apie pusė iš aktyvių naudotojų yra įvykdę po vieną projektą, o kitą pusė – du ir daugiau. Daugiausiai projektų 2007–2013 metais buvo vykdyta Kauno regione – 470 (23,6 % visų vykdytų Lietuvoje), Vilniuje 284 (14,3 %) ir Šiauliuose – 279 (14 %).

Projektuose dažniausiai dalyvauja daugiau nei dvi Europos šalys, o didžiojoje dalyje projektų, kuriuose dalyvavo vartotojai iš Lietuvos, tarp partnerių buvo Lenkija (47 %), Rumunija (38 %), Turkija (36 %), Italija (30 %) ir Ispanija (26 %).

Švietimo mainų paramos fondo, kuris administruoja projektą eTwinning Lietuvoje, projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė džiaugėsi didėjančiomis galimybėmis Lietuvos švietimo įstaigoms. „Šiuolaikinės technologijos ir tokios platformos suteikia galimybes mokytojams visiškai kitaip pateikti dėstomą medžiagą ir įtraukti savo mokinius. Pasakoti apie senovės Romą iš knygų yra viena, tačiau turėti bendrą pamoką su klase tuo pačiu metu esančia Romoje, kurioje mokiniai gali papasakoti kaip viskas atrodo dabar ir pasidalinti savo istorija, yra visai kas kita. Tokių pamokų metu ne tik gilinamos žinios, bet ir skatinimas tarpkultūrinis bendravimas, tolerancija, lavinamos kalbos ir kompiuterinis raštingumas“.

Programos eTwinning platformoje vykdomi projektai – labai įvairūs. Didžioji jų dalis turi nuo 2 iki 6 skirtingų temų (integruotų arba suskirstytų į atskiras pamokas), tačiau dažniausiai pasitaikančios – užsienio kalbos (68 % projektų), informatika (45 %), dailė (44 %), geografija (30 %) ir kultūros istorija (30 %).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »