Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Švietimo darbuotojams skirta programos eTwinning platforma jungia daugiau kaip 300 000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. Ši sistema leidžia vykdyti bendrus projektus, dalintis informacija bei vesti interaktyvias pamokas interneto pagalba sujungiant klases iš kelių Europos šalių. Pavyzdžiui, Kauno lopšelio – darželio Rokučio mokiniai, vykdydami projektą „A Year with the Birds“, kartu su dar 165 partneriais iš Lietuvos ir Europos šventė 300-ąsiais K. Donelaičio gimimo metines, susipažino su įvairiausiomis paukščių rūšimis ir mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Šiuo metu eTwinning platformoje užsiregistravusios daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

Užsiregistruojančių mokyklų skaičius kasmet didėja, tačiau aktyviais vartotojais (tokiais, kurie sistemoje atlieka kokius nors veiksmus po registracijos) tampa apie 40 procentų prisijungusiųjų. Apie pusė iš aktyvių naudotojų yra įvykdę po vieną projektą, o kitą pusė – du ir daugiau. Daugiausiai projektų 2007–2013 metais buvo vykdyta Kauno regione – 470 (23,6 % visų vykdytų Lietuvoje), Vilniuje 284 (14,3 %) ir Šiauliuose – 279 (14 %).

Projektuose dažniausiai dalyvauja daugiau nei dvi Europos šalys, o didžiojoje dalyje projektų, kuriuose dalyvavo vartotojai iš Lietuvos, tarp partnerių buvo Lenkija (47 %), Rumunija (38 %), Turkija (36 %), Italija (30 %) ir Ispanija (26 %).

Švietimo mainų paramos fondo, kuris administruoja projektą eTwinning Lietuvoje, projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė džiaugėsi didėjančiomis galimybėmis Lietuvos švietimo įstaigoms. „Šiuolaikinės technologijos ir tokios platformos suteikia galimybes mokytojams visiškai kitaip pateikti dėstomą medžiagą ir įtraukti savo mokinius. Pasakoti apie senovės Romą iš knygų yra viena, tačiau turėti bendrą pamoką su klase tuo pačiu metu esančia Romoje, kurioje mokiniai gali papasakoti kaip viskas atrodo dabar ir pasidalinti savo istorija, yra visai kas kita. Tokių pamokų metu ne tik gilinamos žinios, bet ir skatinimas tarpkultūrinis bendravimas, tolerancija, lavinamos kalbos ir kompiuterinis raštingumas“.

Programos eTwinning platformoje vykdomi projektai – labai įvairūs. Didžioji jų dalis turi nuo 2 iki 6 skirtingų temų (integruotų arba suskirstytų į atskiras pamokas), tačiau dažniausiai pasitaikančios – užsienio kalbos (68 % projektų), informatika (45 %), dailė (44 %), geografija (30 %) ir kultūros istorija (30 %).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Lietuvių studentų komanda – pirmoji iš Baltijos šalių dalyvauja prestižiniame konkurse

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda šiemet atstovaus Lietuvai prestižiniame studentų sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ (angl. International Genetically Engineered Machine competition). skaityti »

Vaikų raštingumo gerinimui – naujos lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios ugdymo programos

Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko Lietuvių kalbos pradinio ugdymo bei Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrųjų programų projektų pristatymas. skaityti »

Užsieniečiai Lietuvoje semiasi tarptautinės patirties

Jaunimas iš įvairių pasaulio kraštų šiuo metu dalyvauja stažuotėse, skirtose visiems, kuriuos domina Lietuva. Vytauto Didžiojo universiteto rengiamose Lietuvių išeivijos stažuotėse (LISS) ir „Summer Internship“ (SIP) programose iš viso šiemet dalyvauja apie 30 jaunuolių iš JAV, Kanados, Vokietijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių. skaityti »

Aplinkos ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu

Liepos 8 d., aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriumi Alfonsu Daniūnu. skaityti »

VU mokslininkams – parama vykdyti gerovės visuomenės tyrimus

Valstybės lėšomis ateinančius trejus metus Lietuvos mokslininkai tirs, kaip gerinti psichikos sveikatos situaciją šalyje, kurs metodikas jaunų „kelių erelių“ pasirodymų keliuose prevencijai ar mėgins išsiaiškinti, kaip efektyviau mažinti socialinę bei ekonominę nelygybę. skaityti »

Vienintelės Lietuvoje – Mados rinkodaros studijos

Socialinių mokslų kolegija (SMK) šiemet stojantiesiems pristato naujovę – išskirtines mados rinkodaros studijas tiems, kas jaučia laiko pulsą, nori būti stilingi ir dirbti įdomų darbą tarptautinėse rinkose. skaityti »

3 dalykai, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas

Per didelė atsakomybė renkantis profesiją, universitetą, baimė nepataisomai suklysti jauną žmogų gali atvesti prie neracionalių sprendimų. Kad taip nenutiktų, siūlome atkreipti dėmesį į 3 dalykus, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas. skaityti »

MRU duris atvers didžiausia pasaulyje tarptautinė skaidrumo vasaros mokykla

Nuo liepos 6 iki 13 d. Mykolo Romerio universitete vyks kasmetinė pasaulinė „Transparency International“ skaidrumo vasaros mokykla. skaityti »

Unikali magistrantūros studijų programa – socialinės industrijos ir komunikacija

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Socialinės edukacijos fakultete nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti naują ir unikalią magistrantūros studijų programą socialinės industrijos ir komunikacija. skaityti »

LEU patvirtinta nauja jungtinė studijų programa istorija ir pilietinis ugdymas

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete (IF) nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir pilietinio ugdymo bakalauro studijų programą. skaityti »