Daugiausiai „eTwinning“ projektų lietuviai vykdo kartu su Lenkija

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Švietimo darbuotojams skirta programos eTwinning platforma jungia daugiau kaip 300 000 mokytojų bei kitų švietimo įstaigų administracijos darbuotojų visoje Europoje. Ši sistema leidžia vykdyti bendrus projektus, dalintis informacija bei vesti interaktyvias pamokas interneto pagalba sujungiant klases iš kelių Europos šalių. Pavyzdžiui, Kauno lopšelio – darželio Rokučio mokiniai, vykdydami projektą „A Year with the Birds“, kartu su dar 165 partneriais iš Lietuvos ir Europos šventė 300-ąsiais K. Donelaičio gimimo metines, susipažino su įvairiausiomis paukščių rūšimis ir mokėsi gyventi harmonijoje su gamta. Šiuo metu eTwinning platformoje užsiregistravusios daugiau kaip 1500 švietimo įstaigų iš Lietuvos.

Užsiregistruojančių mokyklų skaičius kasmet didėja, tačiau aktyviais vartotojais (tokiais, kurie sistemoje atlieka kokius nors veiksmus po registracijos) tampa apie 40 procentų prisijungusiųjų. Apie pusė iš aktyvių naudotojų yra įvykdę po vieną projektą, o kitą pusė – du ir daugiau. Daugiausiai projektų 2007–2013 metais buvo vykdyta Kauno regione – 470 (23,6 % visų vykdytų Lietuvoje), Vilniuje 284 (14,3 %) ir Šiauliuose – 279 (14 %).

Projektuose dažniausiai dalyvauja daugiau nei dvi Europos šalys, o didžiojoje dalyje projektų, kuriuose dalyvavo vartotojai iš Lietuvos, tarp partnerių buvo Lenkija (47 %), Rumunija (38 %), Turkija (36 %), Italija (30 %) ir Ispanija (26 %).

Švietimo mainų paramos fondo, kuris administruoja projektą eTwinning Lietuvoje, projektų koordinatorė Violeta Čiuplytė džiaugėsi didėjančiomis galimybėmis Lietuvos švietimo įstaigoms. „Šiuolaikinės technologijos ir tokios platformos suteikia galimybes mokytojams visiškai kitaip pateikti dėstomą medžiagą ir įtraukti savo mokinius. Pasakoti apie senovės Romą iš knygų yra viena, tačiau turėti bendrą pamoką su klase tuo pačiu metu esančia Romoje, kurioje mokiniai gali papasakoti kaip viskas atrodo dabar ir pasidalinti savo istorija, yra visai kas kita. Tokių pamokų metu ne tik gilinamos žinios, bet ir skatinimas tarpkultūrinis bendravimas, tolerancija, lavinamos kalbos ir kompiuterinis raštingumas“.

Programos eTwinning platformoje vykdomi projektai – labai įvairūs. Didžioji jų dalis turi nuo 2 iki 6 skirtingų temų (integruotų arba suskirstytų į atskiras pamokas), tačiau dažniausiai pasitaikančios – užsienio kalbos (68 % projektų), informatika (45 %), dailė (44 %), geografija (30 %) ir kultūros istorija (30 %).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »