Dėstytojų iš užsienio vizitams – valstybės finansinė parama

Publikuota: 2012 m. liepos 12 d. ketvirtadienis

Ateinančiais mokslo metais 20-ties Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 86 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2012 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo vykdyti pirmą kartą skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Galimybė pasikviesti dėstytojų iš užsienio – tai ne tik proga su kitokia akademine patirtimi ir požiūriu į pasaulį supažindinti studentus, bet ir paskata Lietuvos aukštosioms mokykloms aktyviai įsilieti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus mezgant ryšius su užsienio kolegomis“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 5 nevalstybinės aukštosios mokyklos – 13 universitetų ir 7 kolegijos. Iš viso finansavimo konkursui 26 aukštosios mokyklos buvo pateikusios 137 paraiškas.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Jiems paskirstyta iš viso 434 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą kofinansuoja – jos skiriamos lėšos turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 27 šalių. Daugiausia – septyniolika – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš JAV, šešis – iš Portugalijos, po penkis iš Suomijos, Ispanijos ir Vokietijos. Šešetas atvyksiančiųjų – užsienio lietuviai.

Daugiausia – šešiolika – dėstytojų iš užsienio kviečiasi Vytauto Didžiojo universitetas. Į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą atvyks 10, o į Kauno technologijos universitetą ir Vilniaus Gedimo technikos universitetą – po septynis užsienio dėstytojus. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Vilniaus dizaino kolegija – ji kviečiasi 6, o Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – 3 vizituojančius dėstytojus.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. – numatoma skelbti gruodžio mėnesio pradžioje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »