Dėstytojų iš užsienio vizitams – valstybės finansinė parama

Publikuota: 2012 m. liepos 12 d. ketvirtadienis

Ateinančiais mokslo metais 20-ties Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 86 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2012 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo vykdyti pirmą kartą skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Galimybė pasikviesti dėstytojų iš užsienio – tai ne tik proga su kitokia akademine patirtimi ir požiūriu į pasaulį supažindinti studentus, bet ir paskata Lietuvos aukštosioms mokykloms aktyviai įsilieti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus mezgant ryšius su užsienio kolegomis“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 5 nevalstybinės aukštosios mokyklos – 13 universitetų ir 7 kolegijos. Iš viso finansavimo konkursui 26 aukštosios mokyklos buvo pateikusios 137 paraiškas.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Jiems paskirstyta iš viso 434 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą kofinansuoja – jos skiriamos lėšos turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 27 šalių. Daugiausia – septyniolika – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš JAV, šešis – iš Portugalijos, po penkis iš Suomijos, Ispanijos ir Vokietijos. Šešetas atvyksiančiųjų – užsienio lietuviai.

Daugiausia – šešiolika – dėstytojų iš užsienio kviečiasi Vytauto Didžiojo universitetas. Į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą atvyks 10, o į Kauno technologijos universitetą ir Vilniaus Gedimo technikos universitetą – po septynis užsienio dėstytojus. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Vilniaus dizaino kolegija – ji kviečiasi 6, o Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – 3 vizituojančius dėstytojus.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. – numatoma skelbti gruodžio mėnesio pradžioje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Būsimam pedagogui – tikslinė stipendija

Abiturientai, nusprendę studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir siekti pedagogo karjeros, kartu su puse kitų pažangiausių kurso draugų turės galimybę gauti tikslinę stipendiją – po beveik 116 Eur kiekvieną mėnesį. skaityti »

Baigta vienuolika bendrų Lietuvos–Šveicarijos mokslinių tyrimų projektų

Lietuvos mokslo taryba pristato daugiau kaip trejus metus vykdytų 11 bendrų Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektų pasiekimus. skaityti »

LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė LEU ir VDU jungimuisi

2016 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungimosi. skaityti »

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas bus pristatomas Kinijos parodoje

Š.m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. mūsų šalies delegacija Kinijos tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, kuri vyks Pekine, pristatys Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialą bei „Open R&D Lietuva“ tinklo teikiamas paslaugas. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – atvira prieiga prie tarptautinių mokslo duomenų bazių

Siekiant Lietuvos mokslą integruoti į europines infrastruktūras, ES lėšomis finansuojama prieiga prie tarptautinių elektroninių mokslo duomenų bazių. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmą kartą Lietuvoje rengs alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10-12 dienomis rengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir naujausiomis mokslo inovacijomis. skaityti »

Geriausiu politikos mokslų dėstytoju išrinktas prof. Vitalis Nakrošis

Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas. skaityti »

CERN parodos gidė: lankytojus ypač domina ateiviai

Vilniaus universiteto organizuota Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“ per daugiau nei du mėnesius sulaukė itin didelio ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio. skaityti »

Programavimo specialistų rengimas bus remiamas valstybės

Socialinių mokslų kolegijai konkurso būdu studijų programoje „Programavimas ir multimedija“ studijuojantiems studentams paskirtos 4 tiksliniu būdu finansuojamos studijų vietos. skaityti »