Dėstytojų iš užsienio vizitams – valstybės finansinė parama

Publikuota: 2012 m. liepos 12 d. ketvirtadienis

Ateinančiais mokslo metais 20-ties Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 86 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2012 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo vykdyti pirmą kartą skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Galimybė pasikviesti dėstytojų iš užsienio – tai ne tik proga su kitokia akademine patirtimi ir požiūriu į pasaulį supažindinti studentus, bet ir paskata Lietuvos aukštosioms mokykloms aktyviai įsilieti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus mezgant ryšius su užsienio kolegomis“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 5 nevalstybinės aukštosios mokyklos – 13 universitetų ir 7 kolegijos. Iš viso finansavimo konkursui 26 aukštosios mokyklos buvo pateikusios 137 paraiškas.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Jiems paskirstyta iš viso 434 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą kofinansuoja – jos skiriamos lėšos turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 27 šalių. Daugiausia – septyniolika – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš JAV, šešis – iš Portugalijos, po penkis iš Suomijos, Ispanijos ir Vokietijos. Šešetas atvyksiančiųjų – užsienio lietuviai.

Daugiausia – šešiolika – dėstytojų iš užsienio kviečiasi Vytauto Didžiojo universitetas. Į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą atvyks 10, o į Kauno technologijos universitetą ir Vilniaus Gedimo technikos universitetą – po septynis užsienio dėstytojus. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Vilniaus dizaino kolegija – ji kviečiasi 6, o Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – 3 vizituojančius dėstytojus.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. – numatoma skelbti gruodžio mėnesio pradžioje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LEU absolventai ir darbuotojai įtraukti į rinktinių biografijų žinyną

„Istoriją kuria žmonės“, – tokiu šūkiu besivadovaujanti leidykla Leidybos idėjų centras pavasarį išleido solidžią dvitomę knygą „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. skaityti »

Mokslininkai Lietuvoje ieško būdų efektyvesnėms LED lemputėms kurti

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) pradėtas įgyvendinti svarbus optoelektronikos srities projektas, finansuojamas Europos Sąjungos Marie Skłodowska-Curie (trumpiau – Marie Curie) programos. skaityti »

Ekspertai teigiamai įvertino VU TVM

Tarptautinė vadybos plėtros asociacija CEEMAN maksimaliam šešerių metų laikotarpiui Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklai (VU TVM) suteikė Tarptautinę kokybės akreditaciją (International Quality Accreditation, IQA). skaityti »

Vilniaus universitetui pasiūlyta jungtis prie Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos

Jungtinių Tautų organizacijos – Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (International Telecommunication Union – ITU) – generalinis sekretorius Houlin Zhao šiandien susitiko su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Artūru Žukausku. skaityti »

VGTU: reikšmingi žingsniai tarptautinio universiteto link

Naujus mokslo metus Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasitinka nusiteikęs itin tarptautiškai – rugsėjį čia studijas pradeda studentai iš 47 pasaulio šalių, paskaitas skaitys net 50 dėstytojų iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių. skaityti »

KTU rengs mokslų daktarus Jungtinės Karalystės tyrimų centrui

Tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Anglijoje bei Velse veikiančio Nacionalinio struktūrinio integralumo tyrimų centro pradėtas glaudus bendradarbiavimas. skaityti »

VU ieško bendradarbiavimo nišų su Hondūro Respublika

Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas susitiko su Hondūro Respublikos ambasadoriumi Roberto Floresu Bermúdezu. skaityti »

Briuselyje, Europos mokykloje, atidaroma nauja lietuviška sekcija

Briuselio II Europos mokykloje rugsėjo 2 d. pradeda veikti naujai įsteigta Lietuviška vidurinio ugdymo sekcija. Dešimt mokinių gamtos, tiksliųjų ir humanitarinių mokslų čia mokysis gimtąja lietuvių kalba. skaityti »

Socialinių mokslų kolegijoje – mokslo metų pradžios šventė

„Pradėk studijas įdomiai!“ – tokiu šūkiu Vilniaus socialinių mokslų kolegija (SMK) pakvietė į iškilmingą mokslo metų pradžios šventę. Į Vilniaus centre, loftų mieste „Loft Town“, įsikūrusį modernų kolegijos pastatą rinkosi esami ir būsimi studentai, dėstytojai, valstybinių institucijų atstovai, kiti garbūs svečiai. skaityti »

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas su Mokslo ir žinių, laisvės diena

Mokslas ir žinios yra mūsų laisvės pamatas. Rugsėjo 1-oji sujungia šias vertybes. Būtent ant jų, būtent mokykloje klojami kiekvienos tautos gyvenimo pagrindai. skaityti »