Dėstytojų iš užsienio vizitams – valstybės finansinė parama

Publikuota: 2012 m. liepos 12 d. ketvirtadienis

Ateinančiais mokslo metais 20-ties Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 86 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2012 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo vykdyti pirmą kartą skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Galimybė pasikviesti dėstytojų iš užsienio – tai ne tik proga su kitokia akademine patirtimi ir požiūriu į pasaulį supažindinti studentus, bet ir paskata Lietuvos aukštosioms mokykloms aktyviai įsilieti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus mezgant ryšius su užsienio kolegomis“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 5 nevalstybinės aukštosios mokyklos – 13 universitetų ir 7 kolegijos. Iš viso finansavimo konkursui 26 aukštosios mokyklos buvo pateikusios 137 paraiškas.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Jiems paskirstyta iš viso 434 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą kofinansuoja – jos skiriamos lėšos turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 27 šalių. Daugiausia – septyniolika – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš JAV, šešis – iš Portugalijos, po penkis iš Suomijos, Ispanijos ir Vokietijos. Šešetas atvyksiančiųjų – užsienio lietuviai.

Daugiausia – šešiolika – dėstytojų iš užsienio kviečiasi Vytauto Didžiojo universitetas. Į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą atvyks 10, o į Kauno technologijos universitetą ir Vilniaus Gedimo technikos universitetą – po septynis užsienio dėstytojus. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Vilniaus dizaino kolegija – ji kviečiasi 6, o Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – 3 vizituojančius dėstytojus.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. – numatoma skelbti gruodžio mėnesio pradžioje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

VGTU gavo teisę vykdyti užsienio kvalifikacijų akademinį pripažinimą

Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) suteikta teisė vykdyti išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, akademinį pripažinimą. skaityti »

VU ir LMTA vykdys jungtinę magistrantūros studijų programą

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuo rudens pradės įgyvendinti jungtinę muzikos terapijos magistrantūros studijų programą. skaityti »

LEU rektoriui – tarptautinis pripažinimas

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektorius akademikas Algirdas Gaižutis išrinktas Europos pedagoginių universitetų rektorių asociacijos pirmininko pavaduotoju. skaityti »

Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui. skaityti »

Lietuva ir Omanas ketina bendradarbiauti studijų ir mokslo srityse

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis lankėsi Omane. Vizito metu aptartos Lietuvos ir Omano aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimo galimybės. skaityti »

VU TVM pateko į pažangiausių Centrinės ir Rytų Europos verslo mokyklų klubą

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) sulaukė įvertinimo – tarptautinė vadybos plėtros asociacija CEEMAN suteikė šiai aukštajai mokyklai Tarptautinę kokybės akreditaciją (International Quality Accreditation, IQA), įrodančią, kad universiteto valdymas atitinka aukščiausio lygio tarptautinius verslo mokyklų valdymo standartus. skaityti »

DNR diena VU – lietuvių kilmės paieškos ir ekskursijos po laboratorijas

Balandžio 24 d., 11.00 val,. Vilniaus universiteto Santariškių klinikose (1 aud., Santariškių g. 2) bus minima DNR diena Lietuvoje. Tai kasmetis tarptautinis genetikos mokslo ir stulbinančių pasiekimų paminėjimas. skaityti »

Lietuvoje atliekami tyrimai, padėsiantys kurti naujos kartos vaistus

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai rado būdą, kaip ištirti labai mažų bio-molekulių tarpusavio sąveiką.Tai pavyko sužinoti pritaikius spektrinės elipsometrijos metodą, kuris naudojamas tiriant itin sudėtingas struktūras. skaityti »

LEU studentai kviečia moksleivius konsultuotis internetu

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir kviečia konsultuotis moksleiviams patogiu būdu – tiesiog internetu. Studentai pasiryžę atsakyti į visus moksleivių klausimus. skaityti »

Nuo šiol mokslinių tyrimų duomenys bus lengviau prieinami

Baigiamas kurti mokslinių tyrimų duomenų archyvas MIDAS – unikalus, atviras visiems, universalus ir saugus. Tokia žinia skleista šį mėnesį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vykusiuose baigiamo kurti archyvo, didžiausios ir moderniausios Baltijos šalyse mokslinių tyrimų duomenų talpyklos, pristatymo seminaruose. skaityti »