Dėstytojų iš užsienio vizitams – valstybės finansinė parama

Publikuota: 2012 m. liepos 12 d. ketvirtadienis

Ateinančiais mokslo metais 20-ties Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 86 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2012 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija pradėjo vykdyti pirmą kartą skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Galimybė pasikviesti dėstytojų iš užsienio – tai ne tik proga su kitokia akademine patirtimi ir požiūriu į pasaulį supažindinti studentus, bet ir paskata Lietuvos aukštosioms mokykloms aktyviai įsilieti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus mezgant ryšius su užsienio kolegomis“, – sako švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

Ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 5 nevalstybinės aukštosios mokyklos – 13 universitetų ir 7 kolegijos. Iš viso finansavimo konkursui 26 aukštosios mokyklos buvo pateikusios 137 paraiškas.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Jiems paskirstyta iš viso 434 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą kofinansuoja – jos skiriamos lėšos turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 27 šalių. Daugiausia – septyniolika – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš JAV, šešis – iš Portugalijos, po penkis iš Suomijos, Ispanijos ir Vokietijos. Šešetas atvyksiančiųjų – užsienio lietuviai.

Daugiausia – šešiolika – dėstytojų iš užsienio kviečiasi Vytauto Didžiojo universitetas. Į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą atvyks 10, o į Kauno technologijos universitetą ir Vilniaus Gedimo technikos universitetą – po septynis užsienio dėstytojus. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausios buvo Vilniaus dizaino kolegija – ji kviečiasi 6, o Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla – 3 vizituojančius dėstytojus.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė pirmą kartą pagal balandžio mėnesį švietimo ir mokslo ministro patvirtintą paramos užsieniečiams dėstytojams, atvykstantiems dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, teikimo tvarką. Tokie konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – gegužės ir gruodžio mėnesiais. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. – numatoma skelbti gruodžio mėnesio pradžioje.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Abiturientai keičia taktiką – egzaminams jau ruošiasi telefonu

Šiųmetė abiturientų karta brandos egzaminams ruošiasi palinkus ne virš knygų, o virš išmaniųjų telefonų ekranų. Tai įrodo leidyklos „Šviesa“ sukurtos mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas – vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis „Android“ įrenginį. skaityti »

MITA kviečia studentus stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia konkursą studentams dėl tarptautinės stažuotės NASA mokslinių tyrimų centre, kurios metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties. skaityti »

VU mokslininkai pirmieji atliko ikiklinikinius tyrimus su unikaliais karkasais

Fizikos mokslo krypties žurnalas „IOPscience“ paskelbė Vilniaus universiteto tarpdisciplininės mokslininkų grupės straipsnį apie pirmą kartą su gyvais organizmais išbandytą sudėtingą audinių karkasų formavimo tiesioginiu lazeriniu rašymu technologiją. skaityti »

Vilniuje atidaromas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras

Balandžio 10 d. 10 val. Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre (Jeruzalės g. 61, Vilnius) atidaromas Suvirinimo sektorinis praktinio mokymo centras. Atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, darbdavių organizacijų, mokymo įstaigų atstovai. skaityti »

Įteikta Vaikų literatūros premija

Panevėžio J. Miltinio dramos teatre vykusioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos 2014 m. vaikų literatūros premiją rašytojai Kristinai Gudonytei ir žurnalistei Almai Valantinienei. skaityti »

LEU kviečia moksleivius dalyvauti esė ir trumpametražio filmuko konkurse

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto studentų atstovybė (IF SA) skelbia esė ir trumpametražio filmuko konkursą, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Jame gali dalyvauti Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų V–XII klasių moksleiviai. skaityti »

Vaikus reikėtų mokyti programavimo dar nepradėjus lankyti mokyklos

Kaip rodo Šiaurės Europos šalyse atliktas tyrimas, IT srities verslo atstovai mano, kad programavimo vaikai turėtų pradėti mokytis vos pradėję eiti į mokyklą arba dar anksčiau. skaityti »

Rektorius prof. A. Žukauskas puoselės tradicijas ir VU ves į modernią ateitį

Vilniaus universitete iškilmingai inauguruotas VU rektorius prof. Artūras Žukauskas. skaityti »

Prasideda SMK Kultūros mėnuo

Socialinių mokslų kolegijoje Klaipėdoje balandžio mėnuo minimas kaip Kultūros mėnuo. Visą mėnesį Socialinių mokslų kolegija (SMK) kvies įdomioms, netradicinėms pažintims su Klaipėda. skaityti »

Netikėtas radinys – tarsi dovana naujam VU rektoriui

Senieji Vilniaus universiteto rūmai nesiliauja stebinti unikaliais radiniais ir visko mačiusius restauratorius, istorikus, archeologus. skaityti »