Didžiosios Britanijos ambasadoje bus įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Birželio 19 d., 11 val., Jungtinės Karalystės ambasadoje vyks iškilminga „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) ceremonija, kurios metu bus apdovanoti aktyviausi neformalaus ugdymo programoje dalyvavę jaunuoliai iš visos Lietuvos. Apdovanojimus įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt).

„The Duke of Edinburgh‘s International Award“ yra 140-yje pasaulio šalių žinoma jaunimo lyderystės programa, prieš 60 metų (1956 m.) pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva. Šioje programoje dalyvavo daugybė pasaulyje žinomų, savo darbais išsiskiriančių, žmonių: tai princas Haris, hercogienė Keit Midlton (Kate Middleton), operos primadona Katerina Džerkins (Katherine Jerkins), BBC žurnalistė Šjan Viljams (Sian Williams), dukart olimpinė bėgimo čempionė Keli Holms (Kelly Holmes) ir daug kitų.

„DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas nuo 14 iki 24 metų išsikelia asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekia įvairiose srityse: savanoriauja, lavina savo talentus, įgyvendina tarptautinius projektus, dalyvauja žygiuose po gamtą. Sėkmingai įvykdę šias veiklas, jauni žmonės gauna tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius. Priklausomai nuo programos metu išsikelto tikslo ir jos trukmės, įteikiamas bronzinis, sidabrinis arba auksinis „DofE“ simbolis.

Pavyzdžiui, lietuvių namuose besimokantis 17-metis Viačeslavas Judinas, kuriam birželio 19 d. bus įteiktas bronzos ženklelis, dalyvaudamas programoje treniravo savo fizinę ištvermę: sportavo su svarsčiais, mokėsi groti gitara ir savanoriškai padėjo mokiniams mokytis matematikos. „Kadangi gyvenu bendrabutyje, žinia apie mano teikiamą pagalbą pasklido greitai. Buvo labai smagu, kai žmonės patys mane susirasdavo, o aš galėjau jiems padėti srityje, kurią išmanau“, - apie „DofE“ programos patirtis pasakojo V. Judinas.

Tuo tarpu kaunietė Emilija Čekavičiūtė pastebėjo, kad dalyvavimas „DofE“ programoje padeda kaupti ateities karjerai naudingą patirtį: „Manau, mano būsimos studijos bus susijusios su vaikų auklėjimu, jų mokymu. O norėdama padėti kitam jaunam žmogui, aš pati turiu būti daug ką patyrusi, išgyvenusi ir suvokusi. Būtent tai padaryti man ir padeda „DofE“ programa.“

Tarptautinės programos ženklelius atpažįsta ir vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai, dauguma Jungtinės Karalystės universitetų. Pastebima, kad didėjant programą pabaigusių išėjusių skaičiui Lietuvoje, ir mūsų šalies darbdaviai dalyvavimą „DofE“ programoje vertina vis labiau.

„Į darbą mieliau priimame tuos jaunus žmones, kurie lavina savo asmeninius bei socialinius įgūdžius – geba savarankiškai priimti sprendimus, rodo iniciatyvą, moka dirbti komandoje, planuoti laiką, siekti išsikeltų tikslų. Gebėjimai, kuriuos ugdo „DofE“ programa, yra būtent tai, ko ieško didžioji dalis darbdavių bei personalo atrankos įmonių“, – sakė „Lietuvos vaikų ir jaunimo centro“ personalo vadovė Gabrielė Juonytė.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt) ir Švietimo bei mokslo viceministrė dr. Natalja Istomina, dalyvius pasveikins valdymo, lyderystės ir verslo vystymo srityse aktyviai dirbantis, Lietuvoje jau 15 metų gyvenantis, verslininkas Benas Harvis (Ben Harvey), kuris pats jaunystėje yra gavęs „DofE“ aukso ženklelį – tai aukščiausias įmanomas apdovanojimas, teikiamas už atkaklumą, drąsą ir kūrybiškumą siekiant išsikeltų tikslų ne trumpiau nei 18 mėn.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »