Didžiosios Britanijos ambasadoje bus įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Birželio 19 d., 11 val., Jungtinės Karalystės ambasadoje vyks iškilminga „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) ceremonija, kurios metu bus apdovanoti aktyviausi neformalaus ugdymo programoje dalyvavę jaunuoliai iš visos Lietuvos. Apdovanojimus įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt).

„The Duke of Edinburgh‘s International Award“ yra 140-yje pasaulio šalių žinoma jaunimo lyderystės programa, prieš 60 metų (1956 m.) pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva. Šioje programoje dalyvavo daugybė pasaulyje žinomų, savo darbais išsiskiriančių, žmonių: tai princas Haris, hercogienė Keit Midlton (Kate Middleton), operos primadona Katerina Džerkins (Katherine Jerkins), BBC žurnalistė Šjan Viljams (Sian Williams), dukart olimpinė bėgimo čempionė Keli Holms (Kelly Holmes) ir daug kitų.

„DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas nuo 14 iki 24 metų išsikelia asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekia įvairiose srityse: savanoriauja, lavina savo talentus, įgyvendina tarptautinius projektus, dalyvauja žygiuose po gamtą. Sėkmingai įvykdę šias veiklas, jauni žmonės gauna tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius. Priklausomai nuo programos metu išsikelto tikslo ir jos trukmės, įteikiamas bronzinis, sidabrinis arba auksinis „DofE“ simbolis.

Pavyzdžiui, lietuvių namuose besimokantis 17-metis Viačeslavas Judinas, kuriam birželio 19 d. bus įteiktas bronzos ženklelis, dalyvaudamas programoje treniravo savo fizinę ištvermę: sportavo su svarsčiais, mokėsi groti gitara ir savanoriškai padėjo mokiniams mokytis matematikos. „Kadangi gyvenu bendrabutyje, žinia apie mano teikiamą pagalbą pasklido greitai. Buvo labai smagu, kai žmonės patys mane susirasdavo, o aš galėjau jiems padėti srityje, kurią išmanau“, - apie „DofE“ programos patirtis pasakojo V. Judinas.

Tuo tarpu kaunietė Emilija Čekavičiūtė pastebėjo, kad dalyvavimas „DofE“ programoje padeda kaupti ateities karjerai naudingą patirtį: „Manau, mano būsimos studijos bus susijusios su vaikų auklėjimu, jų mokymu. O norėdama padėti kitam jaunam žmogui, aš pati turiu būti daug ką patyrusi, išgyvenusi ir suvokusi. Būtent tai padaryti man ir padeda „DofE“ programa.“

Tarptautinės programos ženklelius atpažįsta ir vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai, dauguma Jungtinės Karalystės universitetų. Pastebima, kad didėjant programą pabaigusių išėjusių skaičiui Lietuvoje, ir mūsų šalies darbdaviai dalyvavimą „DofE“ programoje vertina vis labiau.

„Į darbą mieliau priimame tuos jaunus žmones, kurie lavina savo asmeninius bei socialinius įgūdžius – geba savarankiškai priimti sprendimus, rodo iniciatyvą, moka dirbti komandoje, planuoti laiką, siekti išsikeltų tikslų. Gebėjimai, kuriuos ugdo „DofE“ programa, yra būtent tai, ko ieško didžioji dalis darbdavių bei personalo atrankos įmonių“, – sakė „Lietuvos vaikų ir jaunimo centro“ personalo vadovė Gabrielė Juonytė.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt) ir Švietimo bei mokslo viceministrė dr. Natalja Istomina, dalyvius pasveikins valdymo, lyderystės ir verslo vystymo srityse aktyviai dirbantis, Lietuvoje jau 15 metų gyvenantis, verslininkas Benas Harvis (Ben Harvey), kuris pats jaunystėje yra gavęs „DofE“ aukso ženklelį – tai aukščiausias įmanomas apdovanojimas, teikiamas už atkaklumą, drąsą ir kūrybiškumą siekiant išsikeltų tikslų ne trumpiau nei 18 mėn.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »