Didžiosios Britanijos ambasadoje bus įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Publikuota: 2015 m. birželio 15 d. pirmadienis

Birželio 19 d., 11 val., Jungtinės Karalystės ambasadoje vyks iškilminga „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) ceremonija, kurios metu bus apdovanoti aktyviausi neformalaus ugdymo programoje dalyvavę jaunuoliai iš visos Lietuvos. Apdovanojimus įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt).

„The Duke of Edinburgh‘s International Award“ yra 140-yje pasaulio šalių žinoma jaunimo lyderystės programa, prieš 60 metų (1956 m.) pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva. Šioje programoje dalyvavo daugybė pasaulyje žinomų, savo darbais išsiskiriančių, žmonių: tai princas Haris, hercogienė Keit Midlton (Kate Middleton), operos primadona Katerina Džerkins (Katherine Jerkins), BBC žurnalistė Šjan Viljams (Sian Williams), dukart olimpinė bėgimo čempionė Keli Holms (Kelly Holmes) ir daug kitų.

„DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas nuo 14 iki 24 metų išsikelia asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekia įvairiose srityse: savanoriauja, lavina savo talentus, įgyvendina tarptautinius projektus, dalyvauja žygiuose po gamtą. Sėkmingai įvykdę šias veiklas, jauni žmonės gauna tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius. Priklausomai nuo programos metu išsikelto tikslo ir jos trukmės, įteikiamas bronzinis, sidabrinis arba auksinis „DofE“ simbolis.

Pavyzdžiui, lietuvių namuose besimokantis 17-metis Viačeslavas Judinas, kuriam birželio 19 d. bus įteiktas bronzos ženklelis, dalyvaudamas programoje treniravo savo fizinę ištvermę: sportavo su svarsčiais, mokėsi groti gitara ir savanoriškai padėjo mokiniams mokytis matematikos. „Kadangi gyvenu bendrabutyje, žinia apie mano teikiamą pagalbą pasklido greitai. Buvo labai smagu, kai žmonės patys mane susirasdavo, o aš galėjau jiems padėti srityje, kurią išmanau“, - apie „DofE“ programos patirtis pasakojo V. Judinas.

Tuo tarpu kaunietė Emilija Čekavičiūtė pastebėjo, kad dalyvavimas „DofE“ programoje padeda kaupti ateities karjerai naudingą patirtį: „Manau, mano būsimos studijos bus susijusios su vaikų auklėjimu, jų mokymu. O norėdama padėti kitam jaunam žmogui, aš pati turiu būti daug ką patyrusi, išgyvenusi ir suvokusi. Būtent tai padaryti man ir padeda „DofE“ programa.“

Tarptautinės programos ženklelius atpažįsta ir vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai, dauguma Jungtinės Karalystės universitetų. Pastebima, kad didėjant programą pabaigusių išėjusių skaičiui Lietuvoje, ir mūsų šalies darbdaviai dalyvavimą „DofE“ programoje vertina vis labiau.

„Į darbą mieliau priimame tuos jaunus žmones, kurie lavina savo asmeninius bei socialinius įgūdžius – geba savarankiškai priimti sprendimus, rodo iniciatyvą, moka dirbti komandoje, planuoti laiką, siekti išsikeltų tikslų. Gebėjimai, kuriuos ugdo „DofE“ programa, yra būtent tai, ko ieško didžioji dalis darbdavių bei personalo atrankos įmonių“, – sakė „Lietuvos vaikų ir jaunimo centro“ personalo vadovė Gabrielė Juonytė.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteiks Didžiosios Britanijos ambasadorius Deividas Hantas (David Hunt) ir Švietimo bei mokslo viceministrė dr. Natalja Istomina, dalyvius pasveikins valdymo, lyderystės ir verslo vystymo srityse aktyviai dirbantis, Lietuvoje jau 15 metų gyvenantis, verslininkas Benas Harvis (Ben Harvey), kuris pats jaunystėje yra gavęs „DofE“ aukso ženklelį – tai aukščiausias įmanomas apdovanojimas, teikiamas už atkaklumą, drąsą ir kūrybiškumą siekiant išsikeltų tikslų ne trumpiau nei 18 mėn.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence įteikė Edinburgo hercogo apdovanojimus

Birželio 17 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu apdovanoti„ The Duke of Edinburgh‘s International Award“ („DofE“) programos dalyviai iš visos Lietuvos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »