Diegiama moderni regioninė švietimo valdymo informacinė ir politikos analizės sistema

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Nuo šių metų liepos pradžios Lietuvos savivaldybėse pradedama diegti moderni Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams. Ši technologinė naujovė iki minimumo sumažins popierizmo srautus – įstaigų susirašinėjimą ir gebės pateikti reikalingą duomenų analizę, prognozuojamus rezultatus. Bandomasis projektas jau išmėgintas aštuoniose savivaldybėse – Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Kelmės ir Kretingos rajonuose, o nuo 2012 metų pradžios didelių techninių galimybių sistema aprėps visą Lietuvą.

Naujojoje sistemoje integruojami įvairūs duomenų šaltiniai: mokinių, pedagogų, švietimo ir mokslo institucijų registrai, socialinės paramos informacinė sistema, mokyklų elektroninių dienynų duomenys ir kt. Pagal vienodus rodiklius bus galima matyti kiekvienos savivaldybės, mokyklos būklę įvairiais pjūviais, juos palyginti. Taip pat bus galima stebėti, analizuoti, kaip švietimo įstaigų tikslai, pavyzdžiui, prieinamumas, kokybė ar ekonomiškumas dera su tokiais rodikliais kaip įstaigų materialinio aprūpinimo lygis, darbuotojų kvalifikacijos, ugdymo organizavimo paslaugų kokybė ir kt.

Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, vartotojas informaciją galės gauti įvairia forma – statistinius duomenis, analitines ataskaitas, prognozuojamas pasekmes ir t.t.

„Savivaldybės, švietimo įstaigos bus išvaduotos nuo popierinio, neretai dubliuojamo duomenų rinkimo ir pateikimo, – sako viceministras. – Didžiulė integruotų registrų duomenų bazė leis sukauptą informaciją naudoti švietimo analizei ir planavimui, politiniams, vadybiniams ir administraciniams sprendimams pagrįsti. Pavyzdžiui, bus galima stebėti savivaldybės ar konkrečios mokyklos mokinių pažangumo, pamokų lankomumo tendencijas, koks mokytojų darbo krūvis, kvalifikacijos privalumai, ir šiuos rodiklius palyginti su kitomis mokyklomis ar savivaldybėmis“.

Be bendros visoms savivaldybėms erdvės, kiekviena galės susikurti savo virtualią erdvę, kurioje administruos tik savo duomenis, pritaikys savo unikalius rodiklius ir stebės švietimo procesus.

Numatoma, kad, įdiegus šią sistemą, bus sudarytos sąlygos kompleksiškai vertinti atskirų mokyklų ir savivaldybių rezultatus pagal visus pagrindinius įstaigų parametrus, taip atsisakant iki šiol įprasto itin riboto ir neobjektyvaus mokyklų vertinimo pagal brandos egzaminų įvertinimus ar įstojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

Švietimo informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis teigia, kad pradedanti veikti Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams, pirmoji tokios aprėpties ir pobūdžio sistema Lietuvoje. Ji buvo sukurta, remiantis savivaldybių administracijų poreikiais bei gerąja kitų šalių patirtimi. Projektui skirta per 2 mln. Lt iš ES lėšų.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »