Diegiama moderni regioninė švietimo valdymo informacinė ir politikos analizės sistema

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Nuo šių metų liepos pradžios Lietuvos savivaldybėse pradedama diegti moderni Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams. Ši technologinė naujovė iki minimumo sumažins popierizmo srautus – įstaigų susirašinėjimą ir gebės pateikti reikalingą duomenų analizę, prognozuojamus rezultatus. Bandomasis projektas jau išmėgintas aštuoniose savivaldybėse – Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Kelmės ir Kretingos rajonuose, o nuo 2012 metų pradžios didelių techninių galimybių sistema aprėps visą Lietuvą.

Naujojoje sistemoje integruojami įvairūs duomenų šaltiniai: mokinių, pedagogų, švietimo ir mokslo institucijų registrai, socialinės paramos informacinė sistema, mokyklų elektroninių dienynų duomenys ir kt. Pagal vienodus rodiklius bus galima matyti kiekvienos savivaldybės, mokyklos būklę įvairiais pjūviais, juos palyginti. Taip pat bus galima stebėti, analizuoti, kaip švietimo įstaigų tikslai, pavyzdžiui, prieinamumas, kokybė ar ekonomiškumas dera su tokiais rodikliais kaip įstaigų materialinio aprūpinimo lygis, darbuotojų kvalifikacijos, ugdymo organizavimo paslaugų kokybė ir kt.

Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, vartotojas informaciją galės gauti įvairia forma – statistinius duomenis, analitines ataskaitas, prognozuojamas pasekmes ir t.t.

„Savivaldybės, švietimo įstaigos bus išvaduotos nuo popierinio, neretai dubliuojamo duomenų rinkimo ir pateikimo, – sako viceministras. – Didžiulė integruotų registrų duomenų bazė leis sukauptą informaciją naudoti švietimo analizei ir planavimui, politiniams, vadybiniams ir administraciniams sprendimams pagrįsti. Pavyzdžiui, bus galima stebėti savivaldybės ar konkrečios mokyklos mokinių pažangumo, pamokų lankomumo tendencijas, koks mokytojų darbo krūvis, kvalifikacijos privalumai, ir šiuos rodiklius palyginti su kitomis mokyklomis ar savivaldybėmis“.

Be bendros visoms savivaldybėms erdvės, kiekviena galės susikurti savo virtualią erdvę, kurioje administruos tik savo duomenis, pritaikys savo unikalius rodiklius ir stebės švietimo procesus.

Numatoma, kad, įdiegus šią sistemą, bus sudarytos sąlygos kompleksiškai vertinti atskirų mokyklų ir savivaldybių rezultatus pagal visus pagrindinius įstaigų parametrus, taip atsisakant iki šiol įprasto itin riboto ir neobjektyvaus mokyklų vertinimo pagal brandos egzaminų įvertinimus ar įstojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

Švietimo informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis teigia, kad pradedanti veikti Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams, pirmoji tokios aprėpties ir pobūdžio sistema Lietuvoje. Ji buvo sukurta, remiantis savivaldybių administracijų poreikiais bei gerąja kitų šalių patirtimi. Projektui skirta per 2 mln. Lt iš ES lėšų.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »