Diegiama moderni regioninė švietimo valdymo informacinė ir politikos analizės sistema

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Nuo šių metų liepos pradžios Lietuvos savivaldybėse pradedama diegti moderni Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams. Ši technologinė naujovė iki minimumo sumažins popierizmo srautus – įstaigų susirašinėjimą ir gebės pateikti reikalingą duomenų analizę, prognozuojamus rezultatus. Bandomasis projektas jau išmėgintas aštuoniose savivaldybėse – Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Kelmės ir Kretingos rajonuose, o nuo 2012 metų pradžios didelių techninių galimybių sistema aprėps visą Lietuvą.

Naujojoje sistemoje integruojami įvairūs duomenų šaltiniai: mokinių, pedagogų, švietimo ir mokslo institucijų registrai, socialinės paramos informacinė sistema, mokyklų elektroninių dienynų duomenys ir kt. Pagal vienodus rodiklius bus galima matyti kiekvienos savivaldybės, mokyklos būklę įvairiais pjūviais, juos palyginti. Taip pat bus galima stebėti, analizuoti, kaip švietimo įstaigų tikslai, pavyzdžiui, prieinamumas, kokybė ar ekonomiškumas dera su tokiais rodikliais kaip įstaigų materialinio aprūpinimo lygis, darbuotojų kvalifikacijos, ugdymo organizavimo paslaugų kokybė ir kt.

Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, vartotojas informaciją galės gauti įvairia forma – statistinius duomenis, analitines ataskaitas, prognozuojamas pasekmes ir t.t.

„Savivaldybės, švietimo įstaigos bus išvaduotos nuo popierinio, neretai dubliuojamo duomenų rinkimo ir pateikimo, – sako viceministras. – Didžiulė integruotų registrų duomenų bazė leis sukauptą informaciją naudoti švietimo analizei ir planavimui, politiniams, vadybiniams ir administraciniams sprendimams pagrįsti. Pavyzdžiui, bus galima stebėti savivaldybės ar konkrečios mokyklos mokinių pažangumo, pamokų lankomumo tendencijas, koks mokytojų darbo krūvis, kvalifikacijos privalumai, ir šiuos rodiklius palyginti su kitomis mokyklomis ar savivaldybėmis“.

Be bendros visoms savivaldybėms erdvės, kiekviena galės susikurti savo virtualią erdvę, kurioje administruos tik savo duomenis, pritaikys savo unikalius rodiklius ir stebės švietimo procesus.

Numatoma, kad, įdiegus šią sistemą, bus sudarytos sąlygos kompleksiškai vertinti atskirų mokyklų ir savivaldybių rezultatus pagal visus pagrindinius įstaigų parametrus, taip atsisakant iki šiol įprasto itin riboto ir neobjektyvaus mokyklų vertinimo pagal brandos egzaminų įvertinimus ar įstojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

Švietimo informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis teigia, kad pradedanti veikti Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams, pirmoji tokios aprėpties ir pobūdžio sistema Lietuvoje. Ji buvo sukurta, remiantis savivaldybių administracijų poreikiais bei gerąja kitų šalių patirtimi. Projektui skirta per 2 mln. Lt iš ES lėšų.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universitetas laukia pusantro tūkstančio archeologų

Vilniaus universitete (VU) rugpjūčio 31–rugsėjo 4 d. vyks Europos archeologų asociacijos kongresas. skaityti »

SMK įgyvendina projektą Afrikoje

Š. m. rugpjūčio 08–12 d. Socialinių mokslų kolegijos Tarptautinių studijų vadovas Marius Zalieckas, strateginės plėtros vadovė Reda Mikalauskaitė bei projekto „Atrask save“ jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė Inga Kulikauskė vedė mokymus Ganos, Ugandos bei Kenijos jaunimo darbuotojams apie karjeros konsultavimo paslaugų teikimą vietiniam jaunimui. skaityti »

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per tūkstantį arba 7 proc. daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

Rugsėjo pirmajai artėjant: programėlės padėsiančios greičiau sugrįžti į mokslus

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai moksleiviams rekomenduoja nemokamas edukacines programėles. skaityti »

VDU studentėms – vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos

Stipendijos tikslas – gabius bei motyvuotus VDU studentus, studijuojančius su biotechnologijomis ar UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikla susijusius mokslus ir kryptingai gilinančius šių sričių žinias, skatinti dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros. skaityti »

Mokyklose populiarėjančios elektroninės pratybos lengvina vaikų kuprines

Elektroninių pratybų kūrėjai skaičiuoja, kad šiemet Lietuvoje elektronines pratybas naudos 4 kartus daugiau mokyklų, nei praėjusiais mokslo metais. Prekybininkai pastebi, kad mokymosi skaitmenizavimas daro įtaką ir apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją. skaityti »

Vėžio registras leis efektyviau vykdyti mokslinius tyrimus ir kovoti su onkologinėmis ligomis

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu Vyriausybė įsteigė Vėžio registrą. Nacionalinė duomenų bazė sudarys sąlygas Lietuvos mokslininkams efektyviau tirti onkologinius susirgimus ir siūlyti naujus problemų sprendimo būdus. skaityti »

Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. skaityti »

Iš Sibiro grįžęs VDU doktorantas: istoriniai įvykiai padeda perprasti dabartį

Ekspedicija „Misija Sibiras“ reiškia daugiau nei dviejų savaičių trukmės išbandymą tvarkant Lietuvos tremtinių kapavietes – tai pilietinės raiškos būdas, skatinantis diskusijas apie istorinės atminties svarbą ir ugdantis sąmoningumą istoriją vertinti su didele atsakomybe bei pagarba. skaityti »

Magistrantūra naujai: šiandien nebereikia vienodas kompetencijas turinčių specialistų

„Šiandien problemos tokios kompleksinės, kad jų neįmanoma išspręsti turint tik siaurą išsilavinimą“, – teigia Jurgita Šiugždinienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų prorektorė. Pasak jos, tyrimai ir pasaulinės tendencijos rodo, kad rinkai nebereikia daug vienodas kompetencijas turinčių specialistų, kuriems sunku išsiskirti iš kitų. skaityti »