Diegiama moderni regioninė švietimo valdymo informacinė ir politikos analizės sistema

Publikuota: 2011 m. birželio 21 d. antradienis

Nuo šių metų liepos pradžios Lietuvos savivaldybėse pradedama diegti moderni Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams. Ši technologinė naujovė iki minimumo sumažins popierizmo srautus – įstaigų susirašinėjimą ir gebės pateikti reikalingą duomenų analizę, prognozuojamus rezultatus. Bandomasis projektas jau išmėgintas aštuoniose savivaldybėse – Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Kelmės ir Kretingos rajonuose, o nuo 2012 metų pradžios didelių techninių galimybių sistema aprėps visą Lietuvą.

Naujojoje sistemoje integruojami įvairūs duomenų šaltiniai: mokinių, pedagogų, švietimo ir mokslo institucijų registrai, socialinės paramos informacinė sistema, mokyklų elektroninių dienynų duomenys ir kt. Pagal vienodus rodiklius bus galima matyti kiekvienos savivaldybės, mokyklos būklę įvairiais pjūviais, juos palyginti. Taip pat bus galima stebėti, analizuoti, kaip švietimo įstaigų tikslai, pavyzdžiui, prieinamumas, kokybė ar ekonomiškumas dera su tokiais rodikliais kaip įstaigų materialinio aprūpinimo lygis, darbuotojų kvalifikacijos, ugdymo organizavimo paslaugų kokybė ir kt.

Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, vartotojas informaciją galės gauti įvairia forma – statistinius duomenis, analitines ataskaitas, prognozuojamas pasekmes ir t.t.

„Savivaldybės, švietimo įstaigos bus išvaduotos nuo popierinio, neretai dubliuojamo duomenų rinkimo ir pateikimo, – sako viceministras. – Didžiulė integruotų registrų duomenų bazė leis sukauptą informaciją naudoti švietimo analizei ir planavimui, politiniams, vadybiniams ir administraciniams sprendimams pagrįsti. Pavyzdžiui, bus galima stebėti savivaldybės ar konkrečios mokyklos mokinių pažangumo, pamokų lankomumo tendencijas, koks mokytojų darbo krūvis, kvalifikacijos privalumai, ir šiuos rodiklius palyginti su kitomis mokyklomis ar savivaldybėmis“.

Be bendros visoms savivaldybėms erdvės, kiekviena galės susikurti savo virtualią erdvę, kurioje administruos tik savo duomenis, pritaikys savo unikalius rodiklius ir stebės švietimo procesus.

Numatoma, kad, įdiegus šią sistemą, bus sudarytos sąlygos kompleksiškai vertinti atskirų mokyklų ir savivaldybių rezultatus pagal visus pagrindinius įstaigų parametrus, taip atsisakant iki šiol įprasto itin riboto ir neobjektyvaus mokyklų vertinimo pagal brandos egzaminų įvertinimus ar įstojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

Švietimo informacinių technologijų centro vadovas Vaino Brazdeikis teigia, kad pradedanti veikti Švietimo valdymo informacinė sistema, skirta regionams, pirmoji tokios aprėpties ir pobūdžio sistema Lietuvoje. Ji buvo sukurta, remiantis savivaldybių administracijų poreikiais bei gerąja kitų šalių patirtimi. Projektui skirta per 2 mln. Lt iš ES lėšų.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »