Diplomus gauna pirmoji VU TSPMI politikos ir medijų magistro programos laida

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

Vilniaus universiteto Mažojoje auloje bus įteikti diplomai pirmajai politikos ir medijų magistro programos laidai. 2013 m. pradėtą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) programą baigia dvylika studentų.

Tai tarpdisciplininė programa, ruošianti politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus bei medijų politikos tyrėjus. „Mes norėjome sukurti programą, kuri aplink politikos ir medijų problematiką jungtų labai įvairius žmones, turinčius nestandartinį požiūrį ir į politiką, ir į medijas. Ir mes jų sulaukėme“, – sako programos vadovė dr. Natalija Arlauskaitė. Šiuo metu TSPMI studijuoja antrosios laidos magistrantės ir magistrantai; priėmimas į studijų programą vykdomas kasmet.

TSPMI siūlomos studijos išlieka vienos populiariausių Lietuvoje pagal stojančiųjų pageidavimų skaičių. 2013 m. priimti 156 dieninių politikos mokslų studijų bakalaurantai; 80 tarptautinių santykių ir diplomatijos, lyginamosios politikos, Europos studijų, politikos ir medijų, viešosios politikos analizės ir Rytų Europos ir Rusijos studijų magistrantų.

VU TSPMI – vienas iš lyderiaujančių politikos mokslų studijų ir tyrimų centrų Baltijos regione, tradiciškai į savo studijų programas surenkantis geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus. „Institutą matau kaip boutique – kokybe garsėjančią įstaigą, kuri orientuojasi ne vien į skaičius, o tai, ką daro, daro kokybiškai: tiek studijų, tiek tyrimų, tiek viešųjų komentarų srityje“, – sako TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Paleidžiama jungtinė UNESCO IBE ir VDU magistro programa

Lietuvoje ir pasaulyje įvairūs socialiniai, ekonominiai, kultūriniai iššūkiai skatina diskusijas apie globalų švietimą ir jo skatinimą. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) didelį dėmesį skiria švietimo galimybių plėtrai, nepriklausomai nuo ekonomin... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »