Doktorantas iš Japonijos: KTU laboratorijų įranga geresnė nei mano aukštojoje mokykloje

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto laboratorijų įranga – geresnė nei Japonijoje. Tokijo technologijos instituto doktorantas Kenta Kanosue, atvykęs į KTU tirti organinių polimerų kinetinės sugerties savybių, teigia, kad gimtajame institute esančia įranga tokių tikslių matavimų nebūtų įmanoma atlikti.

K. Kanosue du mėnesius stažuojasi Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslo grupėje. Šios stažuotės metu jis nutarė aplankyti ir KTU Medžiagų mokslo institutą.

Jaunojo mokslininko tyrimų objektas – organinių polimerų fluorescencinės savybės – t. y. kaip jie sugerdami spindulius juos paverčia regimąja šviesa. K. Kanosue manymu, jo tyrimų rezultatus būtų galima taikyti didinant saulės elementų efektyvumą, arba žemės ūkyje, skatinant tam tikrų vaisių ir daržovių augimą.

„Mano instituto laboratorijoje įrangos, kuria galėčiau ištirti šias polimerų savybes, yra nedaug. Čia, Lietuvoje, ji daug geresnė“, – šypsosi studentas iš Japonijos.

Tokijuje aplinkosaugos ir energetikos studijų kryptyje studijuojantis doktorantas K. Kanosue teigia, kad į Lietuvą jį atvykti paskatino noras išsamiau susipažinti su mūsų šalies mokslininkų atliekamais tyrimais. „Mano kurse kasmet būna apie 30 žmonių ir kiekvienas iš mūsų privalo kuriam laikui pasimokyti užsienyje. Daugelis mano kurso draugų išvyko į Vokietiją ar JAV – šalis, į kurias ir taip nuvyksiu dalyvaudamas mokslo konferencijose“, – savo pasirinkimą studijuoti ir atlikti tyrimus Lietuvoje paaiškina K. Kanosue.

KTU Medžiagų mokslo instituto mokslo darbuotojas dr. Tomas Tamulevičius džiaugiasi, kad Optinių technologijų ir spektroskopijos laboratorijos įranga atitinka aukščiausius pasaulio standartus. „Turime vienų pažangiausių pasaulyje lazerinių technologijų gamintojų „Šviesos konversija“ ultraspartų femtosekundinį lazerį“, – teigia T. Tamulevičius.

Mokslininko teigimu, slėnio „Santaka“ naujajame KTU tyrimų centre įsikūrusioje laboratorijoje esanti įranga jau naudojama ir mokslo tyrimams, ir verslui, ir studentų praktikai. Moderni laboratorijos įranga bus studentams prieinama nuo pat pirmojo kurso; čia jie atliks ir savo baigiamuosius bakalauro, magistro darbus, ir doktorantūros tyrimus.

„Mūsų turimą lazerinę sistemą galima naudoti ir, pavyzdžiui, tauriųjų metalų nanokompozitinių dangų skirtų saulės elementams savybių analizei, ir, preciziniam įvairiausių medžiagų paviršių mikroapdirbimui. Įmonės jau naudojasi mūsų turimos įrangos suteikiamomis galimybėmis – sako T. Tamulevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »