Doktorantas iš Japonijos: KTU laboratorijų įranga geresnė nei mano aukštojoje mokykloje

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto laboratorijų įranga – geresnė nei Japonijoje. Tokijo technologijos instituto doktorantas Kenta Kanosue, atvykęs į KTU tirti organinių polimerų kinetinės sugerties savybių, teigia, kad gimtajame institute esančia įranga tokių tikslių matavimų nebūtų įmanoma atlikti.

K. Kanosue du mėnesius stažuojasi Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslo grupėje. Šios stažuotės metu jis nutarė aplankyti ir KTU Medžiagų mokslo institutą.

Jaunojo mokslininko tyrimų objektas – organinių polimerų fluorescencinės savybės – t. y. kaip jie sugerdami spindulius juos paverčia regimąja šviesa. K. Kanosue manymu, jo tyrimų rezultatus būtų galima taikyti didinant saulės elementų efektyvumą, arba žemės ūkyje, skatinant tam tikrų vaisių ir daržovių augimą.

„Mano instituto laboratorijoje įrangos, kuria galėčiau ištirti šias polimerų savybes, yra nedaug. Čia, Lietuvoje, ji daug geresnė“, – šypsosi studentas iš Japonijos.

Tokijuje aplinkosaugos ir energetikos studijų kryptyje studijuojantis doktorantas K. Kanosue teigia, kad į Lietuvą jį atvykti paskatino noras išsamiau susipažinti su mūsų šalies mokslininkų atliekamais tyrimais. „Mano kurse kasmet būna apie 30 žmonių ir kiekvienas iš mūsų privalo kuriam laikui pasimokyti užsienyje. Daugelis mano kurso draugų išvyko į Vokietiją ar JAV – šalis, į kurias ir taip nuvyksiu dalyvaudamas mokslo konferencijose“, – savo pasirinkimą studijuoti ir atlikti tyrimus Lietuvoje paaiškina K. Kanosue.

KTU Medžiagų mokslo instituto mokslo darbuotojas dr. Tomas Tamulevičius džiaugiasi, kad Optinių technologijų ir spektroskopijos laboratorijos įranga atitinka aukščiausius pasaulio standartus. „Turime vienų pažangiausių pasaulyje lazerinių technologijų gamintojų „Šviesos konversija“ ultraspartų femtosekundinį lazerį“, – teigia T. Tamulevičius.

Mokslininko teigimu, slėnio „Santaka“ naujajame KTU tyrimų centre įsikūrusioje laboratorijoje esanti įranga jau naudojama ir mokslo tyrimams, ir verslui, ir studentų praktikai. Moderni laboratorijos įranga bus studentams prieinama nuo pat pirmojo kurso; čia jie atliks ir savo baigiamuosius bakalauro, magistro darbus, ir doktorantūros tyrimus.

„Mūsų turimą lazerinę sistemą galima naudoti ir, pavyzdžiui, tauriųjų metalų nanokompozitinių dangų skirtų saulės elementams savybių analizei, ir, preciziniam įvairiausių medžiagų paviršių mikroapdirbimui. Įmonės jau naudojasi mūsų turimos įrangos suteikiamomis galimybėmis – sako T. Tamulevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »