Doktorantas iš Japonijos: KTU laboratorijų įranga geresnė nei mano aukštojoje mokykloje

Publikuota: 2014 m. liepos 21 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto laboratorijų įranga – geresnė nei Japonijoje. Tokijo technologijos instituto doktorantas Kenta Kanosue, atvykęs į KTU tirti organinių polimerų kinetinės sugerties savybių, teigia, kad gimtajame institute esančia įranga tokių tikslių matavimų nebūtų įmanoma atlikti.

K. Kanosue du mėnesius stažuojasi Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslo grupėje. Šios stažuotės metu jis nutarė aplankyti ir KTU Medžiagų mokslo institutą.

Jaunojo mokslininko tyrimų objektas – organinių polimerų fluorescencinės savybės – t. y. kaip jie sugerdami spindulius juos paverčia regimąja šviesa. K. Kanosue manymu, jo tyrimų rezultatus būtų galima taikyti didinant saulės elementų efektyvumą, arba žemės ūkyje, skatinant tam tikrų vaisių ir daržovių augimą.

„Mano instituto laboratorijoje įrangos, kuria galėčiau ištirti šias polimerų savybes, yra nedaug. Čia, Lietuvoje, ji daug geresnė“, – šypsosi studentas iš Japonijos.

Tokijuje aplinkosaugos ir energetikos studijų kryptyje studijuojantis doktorantas K. Kanosue teigia, kad į Lietuvą jį atvykti paskatino noras išsamiau susipažinti su mūsų šalies mokslininkų atliekamais tyrimais. „Mano kurse kasmet būna apie 30 žmonių ir kiekvienas iš mūsų privalo kuriam laikui pasimokyti užsienyje. Daugelis mano kurso draugų išvyko į Vokietiją ar JAV – šalis, į kurias ir taip nuvyksiu dalyvaudamas mokslo konferencijose“, – savo pasirinkimą studijuoti ir atlikti tyrimus Lietuvoje paaiškina K. Kanosue.

KTU Medžiagų mokslo instituto mokslo darbuotojas dr. Tomas Tamulevičius džiaugiasi, kad Optinių technologijų ir spektroskopijos laboratorijos įranga atitinka aukščiausius pasaulio standartus. „Turime vienų pažangiausių pasaulyje lazerinių technologijų gamintojų „Šviesos konversija“ ultraspartų femtosekundinį lazerį“, – teigia T. Tamulevičius.

Mokslininko teigimu, slėnio „Santaka“ naujajame KTU tyrimų centre įsikūrusioje laboratorijoje esanti įranga jau naudojama ir mokslo tyrimams, ir verslui, ir studentų praktikai. Moderni laboratorijos įranga bus studentams prieinama nuo pat pirmojo kurso; čia jie atliks ir savo baigiamuosius bakalauro, magistro darbus, ir doktorantūros tyrimus.

„Mūsų turimą lazerinę sistemą galima naudoti ir, pavyzdžiui, tauriųjų metalų nanokompozitinių dangų skirtų saulės elementams savybių analizei, ir, preciziniam įvairiausių medžiagų paviršių mikroapdirbimui. Įmonės jau naudojasi mūsų turimos įrangos suteikiamomis galimybėmis – sako T. Tamulevičius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pirmą kartą nuo 2008 m. keliami mokslininkų atlyginimai

Nuo kitų metų didės mažiausiai uždirbančių mokslininkų atlyginimai. skaityti »

Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. skaityti »

Seimas siūlo Vyriausybei parengti siūlymus dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo

Seimas, 74 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 2 susilaikius, priėmė nutarimą „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo“. skaityti »

Naujoje knygoje – patarimai, kaip bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais

Gruodžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Maly Danino knyga „Vesk savo vaiką į sėkmę“. skaityti »

Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka atnaujintais fasadais

Po aštuonerius metus trukusių fasadų tvarkybos darbų Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto pastatas pasitinka lankytojus pastebimai atnaujintas ir tuo pačiu metu ─ išlaikęs autentišką architektūrinę vertę. skaityti »

Rektorių konferencijos prezidentu išrinktas VDU rektorius Juozas Augutis

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdyje dvi kadencijas prezidento pareigose dirbęs VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas regalijas perdavė Vytauto Didžiojo universiteto rektoriui prof. Juozui Augučiui. skaityti »

Lietuvos mokslo taryba mini 25-metį

Lietuvos mokslo taryba renkasi į paskutinį 2016 metų plenarinį posėdį, kuris yra skiriamas Lietuvos mokslo tarybos 25-mečiui. skaityti »

VU mokslininkas įvertintas už indėlį į inovatyvaus metodo sukūrimą

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto dekanui profesoriui Vytautui Balevičiui Majamyje (JAV) vykusiame kongrese įteiktas garbingas apdovanojimas – Tarptautinės pažangiųjų medžiagų asociacijos (IAAM) medalis. skaityti »

ŠMM ir verslas sutaria dėl švietimo sistemoje būtinų pokyčių

Mokytojų rengimas, mokymo programų atnaujinimas, profesinis orientavimas, neformalus ugdymas, švietimo iššūkiai regionuose, glaudesnis verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimas – šias temas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis aptarė su naująja švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. skaityti »

LEU ir VDU atstovai Vilniuje aptarė universitetų jungties procesus

2016 m. gruodžio 13 d. Vilniuje vyko Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovų susitikimas dėl universitetų jungties. skaityti »