Doktorantūrai vykdyti - mokslo kompetencijos kartelė

Publikuota: 2011 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Norintys priimti studentus į doktorantūrą universitetai ir institutai turės būti perėję kokybės patikrą ir atitikti aukštus mokslo standartus. Mokslo ir studijų institucijos nuo šių metų rudens taip pat galės rengti doktorantus drauge su Lietuvos ar užsienio partneriais.

Šiais sprendimais tikimasi sudaryti sąlygas Lietuvos mokslui siekti kuo geresnių rezultatų pagal tarptautinius kriterijus. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl pirmųjų įvertintų doktorantūros teisių suteikimo.

Doktorantūros teisės mokslo ir studijų institucijoms teikiamos pagal mokslo kryptis. Naujoje doktorantūros teisių teikimo tvarkoje numatyti aukšti mokslinės kompetencijos kriterijai. Tai skatina Lietuvos mokslo ir studijų institucijas vienytis bendroms doktorantūroms, kurios atitiktų aukščiausius standartus.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrė Nerijos Putinaitės, doktorantų rengimui skiriamas ypatingas dėmesys, nes nuo to, kokie bus šiandienos doktorantai, kokios bus sukurtos jiems studijų sąlygos, kaip jie bus vedami mokslinių tyrimų keliu, priklausys Lietuvos mokslo ateitis.

"Jau dabar matome naujos doktorantūros teisės teikimo tvarkos privalumus. Institucijos, vykdančios panašaus pobūdžio tyrimus, ima glaudžiau bendradarbiauti, siekdamos bendros doktorantūros teisės, teikdamos paraiškas konkursiniam finansavimui. Lietuvai būtų pernelyg didelė prabanga, kad palyginti negausios mokslininkų pajėgos būtų susiskaldžiusios ir nebendradarbiautų, kaip tai buvo ne vieną dešimtmetį", - sako N. Putinaitė.

Švietimo ir mokslo ministerija, išnagrinėjusi Lietuvos mokslo tarybos ekspertų išvadas, patvirtino pirmąsias 69 doktorantūros teises. Doktorantūros teisei įgyti buvo pateikta daugiau kaip 90 prašymų. Likusios paraiškos dar vertinamos, sprendimus dėl jų ketinama priimti artimiausiu metu.

Suteikiant doktorantūros teisę atsižvelgiama į doktorantūros tematikos aktualumą, institucijos ar institucijų mokslinių tyrimų lygį, pretendentų į doktorantūros komitetą mokslinius tyrimus, doktorantūros reglamento kokybę, turimus išteklius doktorantūrai organizuoti.

Artimiausias žingsnis - įgijusioms doktorantūros teisę institucijoms bus patvirtinti 2011 m. priėmimui į doktorantūrą skirtų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai.

Doktorantūros kokybės priežiūra bus vykdoma periodiškai. Lietuvos mokslo taryba ne rečiau kaip kas treji metai organizuos doktorantūros kokybės ir efektyvumo vertinimą ir teiks siūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės palikimo ar panaikinimo.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Populiariausi straipsniai

LEU dalyvaus konferencijoje-festivalyje „Studfestas“

Spalio 14 d. „Siemens“ arenoje (Vilnius) vyks konferencija-festivalis „Studfestas“, padėsiantis moksleiviams atsakyti į klausimus apie studijas ir karjerą. Ką daryti baigus mokyklą, kokias studijas rinktis? skaityti »

Vilniaus universiteto profesoriui V. Šikšniui įteikta elitinė „Warren Alpert” premija

Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto profesoriui Virginijui Šikšniui Harvardo universiteto (JAV) Medicinos mokykloje oficialiai įteikta elitine laikoma „Warren Alpert” fondo premija už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. skaityti »

KTU gimnazistams – moderniausia mokymosi bazė

Kauno technologijos universiteto gimnazijoje (KTUG) pamokos nuo šiol bus dar įtaigesnės ir įdomesnės. Šią savaitę duris atvėrė naujos fizikos, biologijos, informatikos ir chemijos klasės, kuriose įdiegtos išmaniosios technologijos, bei įrengta chemijos laboratorija. skaityti »

VDU daugiafunkcis centras – atviras Lietuvai ir pasauliui

Vytauto Didžiojo universitetas atidarė naują, darnaus vystymo principus atitinkantį daugiafunkcį mokslo ir studijų centrą, kuris atviras ne tik visai akademinei bendruomenei, mokslo ir inovacijų kūrėjams, bet ir pasaulio lietuviams bei plačiajai visuomenei. skaityti »

Vilniaus universitetas Nobelio premijos lūkesčius atideda netolimai ateičiai

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiek žmonių gyvai stebėjo transliaciją iš Švedijos karališkosios mokslų akademijos, kur buvo skelbiami Chemijos premijos laureatai. skaityti »

Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“ pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. skaityti »

Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos pedagogą?

Kokius iššūkius, reaguodamas į naujosios mokinių kartos mokymosi poreikius, turi būti pasirengęs sutikti šiandienos mokytojas? skaityti »

Keisis mokytojų darbo sąlygos

Per ateinančius kelerius metus bus siekiama įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, mokytojus, dirbančius nedidelėse mokyklose ar turinčius mažą darbo krūvį, skatinti įgyti papildomą kvalifikaciją. skaityti »

JAV ambasada kviečia teikti paraiškas FLEX moksleivių mainų programai

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia visus moksleivius dalyvauti FLEX programos konkurse. skaityti »

Nobelio fizikos premijos vertas atradimas atveria kelius naujoms medžiagų būsenoms

Nobelio fizikos premiją pasidalijo trys JAV mokslininkai: Davidas J. Thoulessas, F. Duncanas M. Haldane‘as ir J. Michaelas Kosterlitzas už atrastus topologinius fazinius virsmus medžiagoje. Mokslininkai pasiūlė modelius, kaip šie virsmai galėtų pasireikšti. skaityti »