Doktorantūrai vykdyti - mokslo kompetencijos kartelė

Publikuota: 2011 m. birželio 9 d. ketvirtadienis

Norintys priimti studentus į doktorantūrą universitetai ir institutai turės būti perėję kokybės patikrą ir atitikti aukštus mokslo standartus. Mokslo ir studijų institucijos nuo šių metų rudens taip pat galės rengti doktorantus drauge su Lietuvos ar užsienio partneriais.

Šiais sprendimais tikimasi sudaryti sąlygas Lietuvos mokslui siekti kuo geresnių rezultatų pagal tarptautinius kriterijus. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl pirmųjų įvertintų doktorantūros teisių suteikimo.

Doktorantūros teisės mokslo ir studijų institucijoms teikiamos pagal mokslo kryptis. Naujoje doktorantūros teisių teikimo tvarkoje numatyti aukšti mokslinės kompetencijos kriterijai. Tai skatina Lietuvos mokslo ir studijų institucijas vienytis bendroms doktorantūroms, kurios atitiktų aukščiausius standartus.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrė Nerijos Putinaitės, doktorantų rengimui skiriamas ypatingas dėmesys, nes nuo to, kokie bus šiandienos doktorantai, kokios bus sukurtos jiems studijų sąlygos, kaip jie bus vedami mokslinių tyrimų keliu, priklausys Lietuvos mokslo ateitis.

"Jau dabar matome naujos doktorantūros teisės teikimo tvarkos privalumus. Institucijos, vykdančios panašaus pobūdžio tyrimus, ima glaudžiau bendradarbiauti, siekdamos bendros doktorantūros teisės, teikdamos paraiškas konkursiniam finansavimui. Lietuvai būtų pernelyg didelė prabanga, kad palyginti negausios mokslininkų pajėgos būtų susiskaldžiusios ir nebendradarbiautų, kaip tai buvo ne vieną dešimtmetį", - sako N. Putinaitė.

Švietimo ir mokslo ministerija, išnagrinėjusi Lietuvos mokslo tarybos ekspertų išvadas, patvirtino pirmąsias 69 doktorantūros teises. Doktorantūros teisei įgyti buvo pateikta daugiau kaip 90 prašymų. Likusios paraiškos dar vertinamos, sprendimus dėl jų ketinama priimti artimiausiu metu.

Suteikiant doktorantūros teisę atsižvelgiama į doktorantūros tematikos aktualumą, institucijos ar institucijų mokslinių tyrimų lygį, pretendentų į doktorantūros komitetą mokslinius tyrimus, doktorantūros reglamento kokybę, turimus išteklius doktorantūrai organizuoti.

Artimiausias žingsnis - įgijusioms doktorantūros teisę institucijoms bus patvirtinti 2011 m. priėmimui į doktorantūrą skirtų valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai.

Doktorantūros kokybės priežiūra bus vykdoma periodiškai. Lietuvos mokslo taryba ne rečiau kaip kas treji metai organizuos doktorantūros kokybės ir efektyvumo vertinimą ir teiks siūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl doktorantūros teisės palikimo ar panaikinimo.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »