ES gamtos mokslų olimpiadoje – du sidabro medaliai

Publikuota: 2016 m. gegužės 16 d. pirmadienis

Gegužės 7–14 d. Estijoje, Tartu ir Taline, įvykusioje 14-ojoje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos atstovai pelnė du komandinius sidabro medalius. Jais apdovanoti šie mokiniai: Vilniaus jėzuitų gimnazistės Elena ir Veronika Everatt (mokytoja Ala Vaicekauskienė), Kauno „Saulės“ gimnazijos dvyliktokė Sintija Raudonytė (mokytojas Stasys Jurėnas) ir trys Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokiniai – Justas Terentjevas (mokytojas Tomas Kivaras), Justas Janickis ir Ignas Šakuro (mokytoja Birutė Maciulevičienė).

Renginio dalyviai, dirbdami komandomis po 3 mokinius, turėjo įveikti 2 praktines gamtamokslines užduotis. Pirmosios užduoties metu mokiniai fizikiniais ir cheminiais metodais turėjo nustatyti pieno riebalų dalelių dydžius ir pieno cukraus kiekį įvairiuose pieno mėginiuose ir pagaminti sūrį. Antrasis eksperimentas buvo susijęs su įvairių baterijų tyrimais. Mokiniams teko nustatyti dirvožemio mikroorganizmus, kurie dėl savo biocheminių procesų gali būti panaudoti elektros energijai išgauti. Be to, olimpiados dalyviai iš buityje randamų priemonių gamino baterijas, kuriomis varomais automobilių modeliais dalyvavo lenktynėse. Nors lietuvaičių sukonstruotos mašinos nebuvo tarp pačių greičiausių, puikiai išspręstų užduočių rezultatų bendroje įskaitoje pakako aplenkti didžiąją dalį olimpiadoje dalyvavusių komandų. Absoliučiais konkurso nugalėtojais tradiciškai tapo Vokietijos atstovai.

Šiame komandiniame praktinių užduočių konkurse Lietuva dalyvauja nuo 2007 m. Tai unikali olimpiada, kurios tikslas – ugdyti praktinius gamtamokslinius gebėjimus ir darbo komandoje įgūdžius. Konkurse dalyvavo 130 mokinių iš 22 ES valstybių. Komandų vadovai ne tik diskutuoja, tobulina organizatorių pateikiamas užduotis, bet ir turi per vieną naktį išversti užduotis į gimtąsias mokinių kalbas. Lietuvos komandai vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto lektorius, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas  dr. Ramūnas Skaudžius bei Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius, fizikos mokytojas Tomas Kivaras.

Dalyvavimą olimpiadoje pagal vykdomą Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Daugiau informacijos apie olimpiadą

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tarptautinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje lietuviai pelnė aukso ir sidabro medalius

Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžta su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »